Przegrali 0:13, zatrudnili Polaka. Były trener Lechii Gdańsk przed trudnym zadaniem

Przegrali 0:13, zatrudnili Polaka. Były trener Lechii Gdańsk przed trudnym zadaniem
Paweł Jaskolka/Pressfocus
Autor:Hubert Kowalczyk10 Kwi 2023 | 14:44
Tomasz Kaczmarek został nowym szkoleniowcem FC Den Bosch. Przed polskim trenerem zadanie odbudowania zespołu na drugim poziomie rozgrywkowym.
W sierpniu 2022 roku Tomasz Kaczmarek został zwolniony przez Lechię Gdańsk. Młody szkoleniowiec dość długo był wolnym trenerem, chociaż łączono go między innymi z posadą asystenta Fernando Santosa.
Dalsza część tekstu pod wideo
Ostatecznie jednak 38-latek wrócił do pracy i objął stery FC Den Bosch. Polak podpisał umowę ważną do 30 czerwca 2025 roku.
W tym sezonie jedynym zadaniem Kaczmarka będzie rozpoczęcie budowania zespołu na przyszły sezon. Jego nowy klub zajmuje 19. miejsce w Eerste Divisie, ale już wie, że nie spadnie do niższej ligi.
Wszystko przez wzgląd na przepisy, które kilka lat temu przyjął Holenderski ZPN. W związku z pandemią COVID-19 ogłoszono, że spadki oraz awanse między trzecim a drugim poziomem rozgrywkowym zostają zawieszone do sezonu 2022/23 włącznie. Po tym okresie najgorsza drużyna B - na ten moment są to rezerwy Utrechtu - zostanie wymieniona z najlepszą drużyną z trzeciej ligi.
Niemniej zadanie postawione Kaczmarkowi jawi się jako trudne. FC Den Bosch ma za sobą serię kompromitujących wyników - w marcu 2023 roku przegrali z PEC Zwolle... 0:13 (0:7).
Źródło: Twitter

Dyskusja 0