Toni Kroos i Vinicius Junior rozklepali Granadę. Fenomenalny drybling Brazylijczyka [WIDEO]

Real Madryt wrócił na pozycję lidera La Liga po niedzielnej wygranej z Granadą. "Królewscy" na terenie rywala zwyciężyli 4:1, a znakomite spotkanie rozegrali między innymi Toni Kroos oraz Vinicius Junior.
Pierwsza połowa tego spotkania należała do Niemca. Zaliczył on dwie asysty w ciągu sześciu minut, dzięki czemu Real dość szybko wyszedł na komfortowe prowadzenie. Wszystko działo się w drugim kwadransie meczu.
Najpierw pomocnik "Królewskich" świetnie obsłużył Mario Asensio, później z jego dogrania skorzystał natomiast Nacho Fernandez. Przy drugim golu goście bardzo dobrze rozegrali rzut rożny.
Mimo to do przerwy Real wcale nie znajdował się na komfortowym prowadzeniu. Po stracie Viniciusa strzał oddał Luis Suarez, piłka odbiła się jeszcze od Nacho i kompletnie zmyliła bramkarza.
Niedługo później mógł być nawet remis, lecz belgijski golkiper stanął na wysokości zadania. Do własnej bramki omal nie trafił Casemiro, ale Courtois popisał się znakomitym refleksem.
W 56. minucie "Królewscy" znów mieli dwa gole przewagi po fenomenalnym kontrataku. Akcja została wykończona przez Viniciusa Juniora, któremu zostało tylko umieszczenie piłki w pustej bramce.
Piłkarze Granady mieli spore problemy z Brazylijczykiem. W jednej z akcji minął on czterech rywali zanim został sfaulowany przez Monchu. Piłkarz gospodarzy za karę wyleciał z boiska. Czerwoną kartkę za protesty zarobił też trener Granady.
Grający w przewadze Real ostatecznie wygrał całe spotkanie 4:1. Wynik ustalił Ferland Mendy, który po prostopadłym podaniu Casemiro znalazł się sam na sam z bramkarzem rywali.
Wygrana sprawiła, że "Królewscy" awansowali na pozycję lidera La Liga. Podopieczni Carlo Ancelottiego mają obecnie dwa punkty przewagi nad Sevillą oraz Realem Sociedad.
Maciej Pietrasik21 Nov 2021 · 18:06