Tottenham finalizuje kolejny transfer. Londyńczycy wygrali wyścig po utalentowanego piłkarza z Serie A

Tottenham finalizuje kolejny transfer. Londyńczycy wygrali wyścig po utalentowanego piłkarza z Serie A
MB Media/Pressfocus
Autor: Hubert Kowalczyk 06 Sie 2022 | 11:38
Coraz więcej wskazuje na to, że Tottenham będzie miał nowego obrońcę. Nicolo Schira donosi, że do ekipy Antonio Conte dołączy Destiny Udogie z Udinese.
Na ten moment Tottenham dokonał sześciu transferów w trakcie letniego okienka. Wiele wskazuje jednak na to, że niebawem londyński klub wzmocni kolejny piłkarz.
Dalsza część tekstu pod wideo
Nicolo Schira donosi, że Spurs doszli do porozumienia w sprawie Destiny'ego Udogie z Udinese. Spurs mają zapłacić 20 milionów euro kwoty podstawowej, a 5 milionów euro wypłacą w formie bonusów.
Włoski piłkarz podpisze kontrakt, który będzie ważny do 30 czerwca 2027 roku. Na oficjalny debiut w barwach angielskiego klubu będzie musiał jednak poczekać.
Zdaniem Nicolo Schiry jednym z warunków transferu było oddanie Udogie na wypożyczenie powrotne. 19-latek ma reprezentować Udinese do końca sezonu 2022/23.
Młody zawodnik, występujący na pozycji lewego obrońcy, był jedną z rewelacji Serie A 2021/22. Włoch zaliczył 35 występów i miał bezpośredni udział przy ośmiu trafieniach swojego zespołu.
Tottenham nie był jedynym klubem, który sondował możliwość sprowadzenia 19-latka. W grę wchodziły również przenosiny do Brighton, "Mewy" szukają piłkarza, który zastąpi Marca Cucurellę.
Źródło: Nicolo Schira

Dyskusja 1