Tottenham. Mauricio Pochettino: Zawsze myślałem, że to ja zastąpię Jose Mourinho

Mauricio Pochettino: Zawsze myślałem, że to ja zastąpię Jose Mourinho
cristiano barni / shutterstock.com
Autor: Marcin Karbowski 23 maj 2020 | 07:24
Mauricio Pochettino cieszy się, że to właśnie Jose Mourinho został jego następcą w Tottenhamie. Jego zdaniem portugalski szkoleniowiec jest mu wdzięczny za to, że zbudował tam tak dobrą drużynę.
Pochettino stracił pracę w Tottenhamie zaledwie kilka miesięcy po tym, jak doprowadził drużynę do historycznego finału Ligi Mistrzów. Szybko jego następcą ogłoszono Mourinho. 48-latek nie czuje do niego żalu.
- Mamy dobre relacje. Cieszę się, że to on zastąpił mnie w Tottenhamie. Jestem też szczęśliwy, że zostawiłem klub w takiej kondycji. Mourinho na pewno jest mi za to wdzięczny - uważa Pochettino.
Argentyńczyk wielokrotnie był wymieniany jako potencjalny następca Mourinho w kolejnych klubach. Tak było i gdy Portugalczyk prowadził Real Madryt, i kiedy pracował w Manchesterze United.
- Kiedyś powiedziałem, że nie myślę o odejściu z Espanyolu, bo moje dzieci śpią w piżamach tego klubu. Mourinho przed meczem z Realem czekał na mnie z prezentami: dostałem od niego butelkę dobrego wina i dwa komplety strojów "Królewskich"... Stwierdził, że teraz moje dzieci mogą ubierać takie stroje. Zawsze myślałem, że to ja go zastąpię. Powiedziałem mu nawet: "Może w przyszłości zajmę twoje miejsce". Życie potoczyło się jednak inaczej - podsumował były trener Tottenhamu.
Źródło: The Guardian