Tottenham wygrał w sparingu z Juventusem. Wojciech Szczęsny przelobowany z połowy boiska! [WIDEO]

Marco Canoniero / shutterstock.com
Tottenham wygrał z Juventusem 3:2 w kolejnym meczu z cyklu International Champions Cup. Ozdobą spotkania był gola Harry'ego Kane'a.
Dla obu drużyn był to pierwszy poważny sprawdzian przed nowym sezonem. Lepiej rozpoczął go Tottenham, który po trzydziestu minutach gry cieszył się z gola Erika Lameli. Argentyńczyk trafił do bramki zajmowanej w pierwszej połowie przez Gianluigiego Buffona, który wrócił do Turynu po rocznym pobycie w PSG.
Juventus odpowiedział po przerwie. W ciągu czterech minut mistrzowie Włoch strzelili dwa gole: najpierw do remisu doprowadził Gonzalo Higuain, a po chwili do bramki trafił Cristiano Ronaldo. Piłkarze Maurizio Sarriego z prowadzenia nie cieszyli się jednak zbyt długo. W 65. minucie do ich bramki trafił Lucas Moura. Asystę przy jego golu zanotował Tanguy Ndombele, który niedawno został najdroższym piłkarzem w historii "Kogutów".
Tottenham strzelił zwycięskiego gola w doliczonym czasie gry. Adrien Rabiot stracił piłkę na środku boiska, przejął ją Kane i... natychmiast zdecydował się na uderzenie. Piłka wysokim lobem wpadła za kołnierz Wojciecha Szczęsnego.
Wydarzeniem spotkania był debiut w barwach Juventusu pozyskanego niedawno Matthijsa de Ligta. Holender pojawił się na boisku w 63. minucie.
Kolejnym rywalem Juventusu podczas przygotowań do sezonu będzie Inter Mediolan. Mecz zaplanowano na środę. Z kolei Tottenham w czwartek zmierzy się z Manchesterem United.
Kamil Kaczmarek21 Jul 2019 · 15:37