Tragiczny występ Bayernu Monachium! Mistrzowie Niemiec przegrali z Mainz [WIDEO]

Bayern Monachium tydzień temu zapewnił sobie zwycięstwo w tym sezonie Bundesligi. Bawarczycy dziś nie zaprezentowali jednak mistrzowskiej formy, przegrywając 1:3 z Mainz.
Mecz znacznie lepiej rozpoczęli gospodarze z Moguncji. W 2. minucie Jonathan Burkardt oddał strzał, po którym piłka obiła obramowanie bramki "Die Roten". Po chwili Burkardt oddał kolejny strzał, znów niecelny.
W 6. minucie w polu karnym Mainz odnalazł się Robert Lewandowski. Polak przegrał jednak pojedynek z Moussą Niakhate.
Po kwadransie Mainz miało na koncie sześć oddanych strzałów, Bayern ani jednego. W 18. minucie zespół Bo Svenssona dopiął swego. Na listę strzelców wpisał się niezwykle aktywny Burkardt.
Mainz po zdobyciu bramki nadal było stroną dominującą. W 27. minucie Sven Ulreich po raz drugi musiał wyciągać piłkę z siatki. Gola strzelił Niakhate.
W 33. minucie bramkę kontaktową zdobył Robert Lewandowski. Był to jego 34. gol w tym sezonie ligowym.
Gra Bayernu jednak pozostawiała sporo do życzenia. Julian Nagelsmann zareagował na boiskowe wydarzenia, zdejmując z boiska Marcela Sabitzera i Leona Goretzkę. Jednak to Mainz wyprowadziło kolejny cios. W 57. minucie gola strzelił Leandro Barreiro.
Nagelsmann szukał nowych rozwiązań. Trener posłał w bój Tanguya Nianzou czy Gabriela Vidovicia. Wynik meczu jednak nie uległ już zmianie. Bayern przegrał, a Mainz po zdobyciu trzech punktów wskoczyło na dziewiąte miejsce w tabeli.
Adam Kłos30 Apr 2022 · 17:23