Trener Arabii Saudyjskiej ocenił reprezentację Polski. Wyróżnił nowego kadrowicza. "Bardzo mi się podobał"

Trener Arabii Saudyjskiej ocenił reprezentację Polski. Wyróżnił nowego kadrowicza. "Bardzo mi się podobał"
Łukasz Laskowski / Press Focus
Autor: Marcin Karbowski 01 Sie 2022 | 17:42
Herve Renard, selekcjoner Arabii Saudyjskiej, ocenił reprezentację Polski. Francuz wypowiedział się na temat taktyki stosowanej przez Czesława Michniewicza.
Arabia Saudyjska będzie drugim rywalem Polaków na tegorocznych mistrzostwach świata. Powszechnie uznaje się ją za najłatwiejszego przeciwnika biało-czerwonych. Poza nią nasza drużyna zagra przecież z Meksykiem i Argentyną.
Dalsza część tekstu pod wideo
Renard już rozpracowuje Polaków. Z wysokości trybun oglądał ich przeciwko Holandii i w drugim spotkaniu z Belgią w Lidze Narodów.
- W meczu z Holandią zobaczyłem bardzo dobrze zorganizowaną drużynę. Bardzo szybko przechodzącą do kontrataku. To był bardzo dobry występ. Natomiast w spotkaniu z Belgią trochę za bardzo się broniła - stwierdził Renard w rozmowie z "Przeglądem Sportowym".
- Moim zdaniem Polska lepiej wypada, gdy gra w obronie czwórką niż piątką, ale to tylko moja prywatna opinia - dodał Francuz.
Renard docenia w naszym zespole nie tylko Roberta Lewandowskiego. Podobają mu się też inni zawodnicy.
- Napastnicy jak Piątek mają jakość, podobnie jak Zieliński - przyznał Renard.
- Oczywiście, Szczęsny jest dobry, ale w meczach, które widziałem, bardzo podobał mi się też obrońca z numerem cztery. Młody zawodnik, który gra we Włoszech - dodał Francuz, później precyzując, że chodzi o Jakuba Kiwiora.
Oglądaj
Oglądaj
  • Nieszablonowi eksperci
  • Największa przestrzeń studyjna
  • Niebawem sporo nowych formatów
Źródło: Przegląd Sportowy

Dyskusja 13