Trener Macedonii Północnej: Wiedziałem, że Robert Lewandowski będzie wielkim piłkarzem

Trener Macedonii Północnej: Wiedziałem, że Robert Lewandowski będzie wielkim piłkarzem
Igor Panevski / shutterstock.com
Autor: Marcin Karbowski 12 paź 2019 | 14:56
Reprezentacja Macedonii Północnej liczy na dobry wynik w niedzielnym meczu z Polską. - Marzymy o wyjeździe na EURO - deklaruje trener Igor Angelovski.
Macedonia Północna po siedmiu kolejkach zajmuje trzecie miejsce w tabeli grupy G. Do prowadzącej Polski traci pięć punktów, do drugiej Austrii - tylko dwa. Selekcjoner tej reprezentacji liczy, że straty uda się odrobić dzięki korzystnemu rezultatowi meczu z Polską.
- Wiemy, że będziemy mierzyć się z silnym przeciwnikiem, ale zawsze jest szansa, żeby pokusić się o dobry wynik na wyjeździe. Wyjdziemy na murawę z wolą walki, ale i z szacunkiem do gospodarzy. Często powtarzam, że nieważne jest z kim gramy, ale dla kogo i o co gramy. Gramy dla naszego kraju, kibiców i liczymy się w walce o drugie miejsce w grupie. Nikt nie może nam zabronić marzyć o wyjeździe na mistrzostwa Europy. Jestem przekonany, że moi piłkarze będą walczyli o każdą piłkę, fragment boiska i dadzą z siebie wszystko. Czy to wystarczy, żeby uzyskać dobry wynik, okaże się w dniu meczu - przyznał Angelovski.
Trener reprezentacji Macedonii Północnej jest pod wrażeniem umiejętności Roberta Lewandowskiego.
- Obserwuję go od dłuższego czasu i od wielu lat robi na mnie duże wrażenie, bez względu na obecną formę. Jego poczynania śledziłem nawet wtedy, kiedy grał w Borussii Dortmund i wiedziałem, że będzie wielkim napastnikiem. Swoimi występami tylko potwierdza, że jest jednym z najlepszych napastników na świecie. Skupiam się jednak na mojej drużynie i moich podopiecznych, bo prezentują wysoką formę. Dają dużo serca i energii swojej reprezentacji narodowej - zakończył Angelovski.
Źródło: Łączy Nas Piłka

Terminarz - Eliminacje Mistrzostw Europy

Strzelcy - Eliminacje Mistrzostw Europy

Terminarz - Eliminacje Mistrzostw Europy

Strzelcy - Eliminacje Mistrzostw Europy