Trener Wolfsburga: Możemy bardzo skorzystać na meczu z Borussią Dortmund

Trener Wolfsburga: Możemy bardzo skorzystać na meczu z Borussią Dortmund
Michele Morrone / shutterstock.com
Autor: Marcin Karbowski 22 maj 2020 | 20:34
Wolfsburg zagra z Borussią Dortmund w jednym z najciekawszych meczów najbliższej kolejki Bundesligi. Trener "Wilków", Oliver Glasner, przyznał, że kluczowa dla jego drużyny będzie gra całego zespołu w obronie.
- Tak jak w każdym meczu, będziemy starali się bronić zespołowo, aby nie zostawiać rywalowi dużo miejsca. Tylko broniąc się całym zespołem, będziemy mogli kontrolować tempo gry Borussii. Robiliśmy to bardzo dobrze w Augsburgu, bo tam pozwoliliśmy rywalom tylko na jeden strzał. Jakość ofensywnych piłkarzy BVB jest z pewnością jedną z najlepszych w lidze i gra przeciwko nim pokaże nasze możliwości gry w defensywie - powiedział Glasner na konferencji prasowej.
Szkoleniowiec drużyny z Wolfsburga uważa, że ze spotkań z takimi drużynami jak Borussia można wiele skorzystać.
- Cieszę się, że możemy zagrać z jedną z najlepszych drużyn w Niemczech, która o mały włos nie wyeliminowała Paris Saint-Germain z Ligi Mistrzów. Będziemy mogli pokazać to, co ćwiczymy podczas treningów. Z meczów przeciwko takim zespołom można wiele skorzystać. Na pewno, aby osiągnąć sukces, będziemy musieli być bardzo precyzyjni. Nawet jeśli przeciwnik będzie częściej przy piłce, będziemy musieli zagrać prawie idealnie, aby to spotkanie było wyrównane - dodał Glasner.
Źródło: asinfo.