Triumf Lokomotiwu w Pucharze Rosji! Asysta Macieja Rybusa [WIDEO]

Piłkarze Lokomotiwu Moskwa zdobyli Puchar Rosji. W finałowym spotkaniu wyższość stołecznej ekipy musiała uznać Krylja Sowietow.
W wyjściowej jedenastce "Parowozów" znalazło się dwóch Polaków. Szansę gry od pierwszej minuty dostali Maciej Rybus i Grzegorz Krychowiak.
Ekipa Lokomotiwu spotkanie rozpoczęła od mocnego uderzenia. Już w 15. minucie objęła prowadzenia. Stało się to za sprawą Kamano.
Napastnik znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem. W dogodnej sytuacji zachował zimną krew i przelobował golkipera.
Wydawało się, że Lokomotiw zada kolejne ciosy, ale to Krylja Sowietow przejęła inicjatywę. Po składnej akcji zdołała wyrównać. Z bliska piłkę do siatki skierował Sarveli.
Do przerwy było 1:1, a w druga połowa zaczęła się od gola dla drużyny z Moskwy. Sędzia podyktował rzut karny, a "jedenastkę" na gola zamienił Smołow.
W kolejnych minutach piłkarze Krylji atakowali, ale w kluczowych chwilach brakowało im jednak spokoju pod bramką rywala. Pod koniec meczu opadli nieco z sił.
To wykorzystał Lokomtiw. W roli głównej wystąpił Cerqueira. Brazylijczyk po dośrodkowaniu Rybusa głową skierował piłkę do siatki i "Parowozy" mogły rozpocząć świętowanie.
Ostatecznie mecze zakończył się wynikiem 3:1. Puchar Rosji powędrował więc w ręce Krychowiaka, Rybusa i ich kolegów z drużyny.
Daniel Makarewicz12 May 2021 · 20:56