Trudna sytuacja Krzysztofa Piątka. Napastnik Realu Madryt bliski dołączenia do Fiorentiny

Trudna sytuacja Krzysztofa Piątka. Napastnik Realu Madryt bliski dołączenia do Fiorentiny
Francesco Scaccianoce/Pressfocus
Autor: Hubert Kowalczyk 22 cze 2022 | 19:19
Sytuacja Krzysztofa Piątka staje się coraz bardziej skomplikowana. Nicolo Schira donosi, że o krok od wzmocnienia Fiorentiny jest Luka Jović, który może przekreślić transfer Polaka.
W minionym sezonie Krzysztof Piątek został wypożyczony do Fiorentiny. Włoski klub rozważa wykupienie napastnika z Herthy Berlin, lecz w tej kwestii nic nie jest przesądzone.
Dalsza część tekstu pod wideo
Teraz kłopoty reprezentanta Polski tylko rosną. Blisko dołączenia do ekipy z Florencji jest bowiem Luka Jovic, który przygotowuje się do tymczasowego pobytu w Serie A.
Nicolo Schira donosi, że między włoskim klubem, a Realem Madryt trwają już zaawansowane rozmowy. "Królewscy" zobowiązali się do płacenia 50% pensji Serba.
Taki ruch ze strony Fiorentiny właściwie przekreśla szanse na wykupienie Krzysztofa Piątka. Chociaż podopieczni Italiano będą jeszcze rywalizowali w europejskich pucharach, włodarze nie chcą rozbijać banku na zawodnika, który nie spełnił wszystkich oczekiwań.
Reprezentant Polski wystąpił bowiem w osiemnastu meczach "Violi" i zdobył w nich łącznie sześć bramek. Przygoda 26-latka nie jest jednak zaliczana do udanych - ponad połowa jego trafień pochodzi z rozgrywek Pucharu Włoch.
Potencjalny następca Piątka, Luka Jović, również nie ma za sobą udanego sezonu. Carlo Ancelotti odstawił Serba na bocznicę - napastnik otrzymał jedynie 549 minut na boisku. Zdołał zdobyć jedną bramkę.
Oglądaj
Oglądaj
  • Nieszablonowi eksperci
  • Największa przestrzeń studyjna
  • Niebawem sporo nowych formatów
Źródło: Nicolo Schira