Trzecie zwycięstwo Egiptu w Pucharze Narodów Afryki. Salah z kolejnym golem

bestino / Shutterstock.com
Autor: Kamil Kaczmarek 1 lip 2019 | 07:07
Egipt wygrał przed własną publicznością z Ugandą 2:0, natomiast Demokratyczna Republika Konga rozbiła Zimbabwe 4:0 w niedzielnych meczach trzeciej kolejki grupy A turnieju o Puchar Narodów Afryki.
Na Cairo International Stadium prowadzenie gospodarzom zapewnił dziewięć minut przed przerwą efektownym uderzeniem z rzutu wolnego Mohamed Salah. Już w doliczonym czasie pierwszej połowy podwyższył płaskim strzałem w długi róg Ahmed El Mohamady.
"Faraonowie" odnieśli w ten sposób trzecie zwycięstwo z rzędu i awansowali do 1/8 finału z pierwszego miejsca w tabeli. Uganda, mimo porażki z gospodarzami turnieju, zajęła z dorobkiem czterech punktów drugą lokatę w klasyfikacji i również zagra o ćwierćfinał.
Trzecią pozycję wywalczyła ostatecznie Demokratyczna Republika Konga, która po dwóch wcześniejszych porażkach, na zakończenie fazy grupowej rozbiła najsłabsze w stawce Zimbabwe. Dwa gole w tym spotkaniu zdobył Cedric Bakambu.
ustawienie: 4-2-3-1
śr. waga: 73 kg
śr. wzrost: 178,8 cm
śr. wiek: 27,1 lat