Trzecioligowiec postraszył Lechię! Sensacyjny początek i mocna odpowiedź gdańszczan

Piotr Matusewicz/Pressfocus
Lechia Gdańsk awansowała do 1/8 finału Pucharu Polski. Zespół z Trójmiasta pokonał Radunię Stężyca 4:1.
Radunia na co dzień występuje na trzecim poziomie rozgrywkowym, jednak jej piłkarze błyskawicznie udowodnili, że nie zamierzają poddać się przeciwko faworyzowanej Lechii. W 4. minucie gospodarze wyszli na prowadzenie za sprawą trafienia Jakuba Letniowskiego.
Radość zawodników ze Stężycy nie trwała jednak długo. W 8. minucie do remisu doprowadził Jakub Kałuziński.
W 32. minucie Lechia wyszła na prowadzenie. Gola strzelił Łukasz Zwoliński, dla którego było to czwarte trafienie w tym sezonie, biorąc pod uwagę wszystkie rozgrywki.
Po przerwie Zwoliński miał szansę na skompletowanie dubletu. Tym razem golkiper gospodarzy obronił uderzenie doświadczonego napastnika.
W 50. minucie Lechia i tak zdobyła trzecią bramkę w tym spotkaniu. Do siatki trafił Rafał Pietrzak, któremu asystował Kałuziński. W 57. minucie Conrado zagrał do Kacpra Sezonienki, a ten również wpisał się na listę strzelców.
Radunia po mocnym początku już nie zdołała nawiązać równej walki z ekstraklasowym rywalem. Lechia wygrała 4:1 i awansowała do kolejnej fazy rozgrywek.
Adam Kłos19 Oct 2022 · 15:55