Uczestnik MŚ w Katarze został aresztowany za przyjmowanie łapówek. Teraz wraca do kadry

Uczestnik MŚ w Katarze został aresztowany za przyjmowanie łapówek. Teraz wraca do kadry
Fabio Ferrari/LaPresse/PressFocus
Autor:Piotr Sidorowicz 05 Cze 2023 | 14:00
Na dniach rozpocznie się czerwcowe zgrupowanie reprezentacji Korei Południowej. Wśród powołanych znalazł się Son Jun-Ho. Kilka tygodni wcześniej został on oskarżony o czynny udział w korupcji.
Doświadczony obrońca występuje obecnie w chińskim Shandong Taishan, gdzie trafił z Jeonbuk Hyundai. Swój ostatni mecz rozegrał jednak blisko miesiąc temu, 10 maja 2023 roku. Od tamtego momentu znajduje się poza zespołem.
Dalsza część tekstu pod wideo
Z informacji podanej kilka tygodni temu przez Chińskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych wynika, że reprezentant Korei Południowej był zamieszany w przyjmowanie łapówek. Na początku maja został zatrzymany na lotnisku podczas próby opuszczenia Chin. Po przeprowadzonym przesłuchaniu postawiono mu zarzuty dotyczące aktywnego udziału w aferze korupcyjnej. Nie ma jednak dokładnych informacji, czego dotyczą oskarżenia wobec reprezentanta Korei Południowej.
- Son został aresztowany na lotnisku w dniu swoich urodzin. Mimo przejścia przez odprawę imigracyjną, został zatrzymany przy bramce przed wejściem na pokład – stwierdził agent piłkarza.
Decyzja o aresztowaniu 31-letniego piłkarza była następstwem złamania obowiązującego w Chinach prawa zakazującego wszelkiego rodzaju korupcji. W związku z postawionymi zarzutami w sprawie Son Jun-Ho interweniowała ambasada Korei Południowej, która zapewniła piłkarzowi pełne wsparcie aż do momentu wyjaśnienia sprawy.
Mimo postawionych zarzutów nazwisko obrońcy Shandong Taishan znalazło się na liście powołanych graczy na czerwcowe zgrupowanie kadry. Drużyna prowadzona przez Juergena Klinsmanna zmierzy się z Salwadorem oraz Peru.
Niemiecki selekcjoner odniósł się do powołania 31-latka podczas poniedziałkowej konferencji prasowej.
- Znalazł się na liście powołanych na wypadek, gdyby coś się zmieniło. Staramy się mu pomagać, otrzymuje nasze wsparcie. Nie znamy jego stanu fizycznego, ale myślę, że zasługuje na całe nasze wsparcie – powiedział Klinsmann.
Doświadczony defensor występuje w reprezentacji Korei Południowej od stycznia 2018 roku. Do tej pory na jego koncie znalazło się 18 spotkań. Brał także udział w zeszłorocznych mistrzostwach świata w Katarze, na których wystąpił w meczach z Urugwajem, Portugalią oraz Brazylią.
Źródło: Reuters

Dyskusja 0