Udana pogoń Lecha Poznań w Lubinie. Zagłębie wypuściło z rąk pewną wygraną [WIDEO]

Dziurek / Shutterstock.com
Zagłębie Lubin zremisowało z Lechem Poznań 3:3 (3:1) w meczu 28. kolejki Ekstraklasy.
Spotkanie znacznie lepiej rozpoczęli gospodarze. Już w 8. minucie objęli prowadzenie po strzale Filipa Starzyńskiego, który wykorzystał jedenastkę. Chwilę wcześniej pomocnik Zagłębia padł w polu karnym Lecha po kontakcie z Jakubem Kamińskim.
Kilka minut później bohaterem gospodarzy był Dominik Hładun. Bramkarz Zagłębia popisał się doskonałymi interwencjami przy strzałach Christiana Gytkjaera oraz Karlo Muhara.
Wreszcie jednak skapitulował. Dani Ramirez świetnie podał do Gytkjaera, który wykorzystał sytuację sam na sam z Hładunem.
Niezbyt długo gracze Lecha cieszyli się z remisu. Bardzo szybko strzałem głową Saša Živec przywrócił ekipie z Lubina prowadzenie w meczu.
Kwadrans później było już 3:1 dla gospodarzy. Wołodymyr Kostewycz zagrał piłkę ręką we własnym polu karnym i sędzia wskazał na wapno. Drugi raz jedenastkę pewnie wykorzystał Starzyński.
Tuż przed przerwą wspaniałe okazje miał Lech. Najpierw Ľubomír Šatka trafił w poprzeczkę, a następnie Hładun znów zatrzymał piłkę po uderzeniu Muhara.
Po przerwie obie ekipy stwarzały zagrożenie pod bramką rywala. Jedną z akcji Lecha wykorzystał Kamiński, który zdobył gola kontaktowego.
Goście poszli za ciosem i w 88. minucie wyrównali stan rywalizacji. Pewnym uderzeniem z rzutu karnego popisał się Ramirez.
Ostatecznie mecz zakończył się remisem 3:3.