Udana pogoń na Estadio San Mames. Athletic Bilbao wygrał z Levante

imagestockdesign / shutterstock.com
Athletic Bilbao zremisował u siebie z Levante UD 2:1 (0:1) w pierwszym niedzielnym spotkaniu 13. kolejki rozgrywek hiszpańskiej Primera Division.
Na Estadio San Mames prowadzenie przyjezdnym do przerwy zapewnił strzałem z kilku metrów Sergio Postigo.
Dwanaście minut po zmianie stron wyrównał uderzeniem głową z bliska Iker Muniain, któremu znakomicie dośrodkował w pole karne Ander Capa. 27-letni pomocnik dwie minuty przed końcem rozstrzygnął także losy konfrontacji na korzyść ośmiokrotnych mistrzów Hiszpanii.
"Los Leones" z Kraju Basków dzięki piątej wygranej w tym sezonie przesunęli się na szóste miejsce w tabeli. Drużyna z Walencji natomiast doznała szóstej porażki w bieżących rozgrywkach i pozostała na dwunastej lokacie w klasyfikacji.