Udany debiut Sławomira Peszki w Wieczystej Kraków. Gol i dwie asysty w meczu sparingowym [WIDEO]

Sławomir Peszko z przytupem rozpoczął swoją przygodę z Wieczystą Kraków. Były reprezentant Polski zdobył gola i zanotował dwie asysty w meczu sparingowym z Unią Tarnów.
Peszko ponad dwa tygodnie temu związał się z Wieczystą Kraków. Ta transakcja dla wielu była zaskoczeniem, jednak sam zawodnik nie krył zadowolenia.
- W Wieczystej jest wszystko, a jeżeli czegoś brakuje, to za dwie godziny jest. Pracowałem na swoje nazwisko, dlatego teraz kontrakt mam bardzo dobry - najbliższe dwa lata spędzę z uśmiechem na twarzy - oznajmił w jednym z wywiadów.
Dziś Peszko zadebiutował w barwach Wieczystej Kraków. Jego drużyna rozegrała sparing z Unią Tarnów, która szykuje się do spotkań barażowych o wejście do III ligi. Zgodnie z oczekiwaniami 35-latek należał do wyróżniających się zawodników.
Wieczysta wygrała 3:1, a były reprezentant Polski zdobył gola i zanotował dwie asysty. W 54. minucie Peszko dokładnie dośrodkował na głowę Patryka Zielińskiego. Po chwili sam wpisał się na listę strzelców, gdy wpadł w pole karne i uderzył przy słupku.
W 63. minucie "Peszkin" dołożył drugą asystę. Tym razem przeprowadził odważny rajd, a akcję znów wykończył Zieliński.
Co więcej - Peszko na nieco ponad kwadrans przed końcem został brutalnie sfaulowany przez rywala. Sędzia bez wahania sięgnął po czerwoną kartkę.
Jak się okazuje, transfer Peszki okazał się znakomitym ruchem dla zespołu z Krakowa nie tylko ze względów sportowych. Internetową transmisję z dzisiejszego sparingu Wieczystej śledziło na żywo ponad 3 tys. osób.
Unia Tarnów - Wieczysta Kraków 1:3 (0:0)
Bramki: Biały (47) - Zieliński (54, 63), Peszko (57)
Daniel Makarewicz30 Jun 2020 · 18:40