Udany pościg Lechii Gdańsk. Zagra w ćwierćfinale Pucharu Polski!

Dziurek / shutterstock.com
Lechia Gdańsk pokonała przed własną publicznością Zagłębie Lubin 3:2 (0:2) w drugim środowym spotkaniu 1/8 finału rozgrywek o Puchar Polski.
Na PGE Arenie dwubramkowe prowadzenie "Miedziowym" zapewnili do przerwy efektownymi strzałami Słoweńcy Sasa Żivec oraz Damjan Bohar. Po zmianie stron kontaktowe trafienie zza linii pola karnego uzyskał Tomasz Makowski, a minutę później płaskim uderzeniem w krótki róg doprowadził do wyrównania Słowak Lukas Haraslin.
Obrońcy trofeum poszli za ciosem i osiem minut później podyktowany po analizie VAR rzut karny wykorzystał jeszcze Portugalczyk Flavio Paixao, zapewniając zwycięstwo podopiecznym Piotra Stokowca.
Wcześniej oprócz zespołu z Trójmiasta awansowały do ćwierćfinałów także Piast Gliwice, Legia Warszawa i Lech Poznań.
Marcin Karbowski04 Dec 2019 · 19:50