Udany wieczór dla Kiwiora, pechowy dla Recy. Klub Polaków utrzymał się w Serie A!

Cucco Ricucchi/Pressfocus
Arkadiusz Reca i Jakub Kiwior utrzymali się w Serie A! Spezia pokonała Udinese 3:2 (2:1) i jest pewna pozostania we włoskiej elicie. Niestety jeden z Polaków nie będzie dobrze wspominał tego sobotniego starcia.
Najbliższe tygodnie miały być kluczowe dla Spezii. Klub, którego barwy reprezentuje dwóch Polaków, na dwie kolejki przed końcem sezonu nie był pewny utrzymania.
Przed sobotnim starciem z Udinese przewaga nad 18. Cagliari wynosiła cztery punkty. Cel Spezii był zatem bardzo prosty - musiała pokonać swojego najbliższego rywala, jeśli chciała na spokojnie podchodzić do ostatniego meczu sezonu.
Początkowo gospodarze nie zamierzali ułatwiać jej tego zadania. W 26. minucie wynik meczu otworzył Molina i goście znaleźli się w trudnej sytuacji. Wyjście z tego nieciekawego położenia nie trwało jednak szczególnie długo.
W 31. minucie boisko opuścił Arkadiusz Reca, który doznał kontuzji. Jego miejsce zajął Salvador Ferrer i roszada ta, chociaż niechciana z punktu widzenia Polaka, zupełnie odmieniła spotkanie.
24-letni Hiszpan jeszcze w pierwszej połowie zaliczył dwie asysty. Verde wyrównał w 35. minucie, natomiast Gyasi dał przyjezdnym prowadzenie w trzeciej minucie doliczonego czasu gry.
Po zmianie stron podopieczni Thiago Motty dalej atakowali, co przyniosło efekty. Stan rywalizacji podwyższył bowiem Maggiore, który w 47. minucie kropnął w stronę bramki Udinese i przypieczętował sukces swojej drużyny. Nie zmieniło go nawet trafienie w samej końcówce, którym popisał się Nestorowski.
Zwycięstwo 3:2 (2:1) sprawia, że Spezia jest pewna utrzymania w Serie A. Ich dzisiejszy rywal również nie ma się o co martwić, ponieważ obecnie zajmuje 12. miejsce.
Poza pechowym Arkadiuszem Recą swoje umiejętności prezentował także Jakub Kiwior. Pomocnik, który niebawem ma otrzymać szansę w narodowej kadrze, zaliczył kolejny solidny występ. Imponował przede wszystkim w grze powietrzu, gdzie wygrał wszystkie cztery pojedynki.
Hubert Kowalczyk14 May 2022 · 19:59