UEFA. Szef włoskiego futbolu złoży oficjalny wniosek o przełożenie europejskich pucharów i Euro 2020

Szef włoskiego futbolu złoży oficjalny wniosek o przełożenie europejskich pucharów i Euro 2020
Dmytro Larin/Shutterstock
Autor: Mateusz Jagniaciak 15 mar 2020 | 19:52
Gabriele Gravina, prezes Włoskiej Federacji Piłkarskiej, zamierza wystąpić z oficjalnym wnioskiem o przełożenie europejskich pucharów i Euro 2020.
W najbliższy wtorek odbędzie się wideokonferencja przedstawicieli wszystkich federacji członkowskich UEFA. W jej trakcie uwagę działaczy zajmie przede wszystkim terminarz poszczególnych rozgrywek, który w związku czasowym zawieszeniem lig krajowych staje się coraz bardziej napięty.
Od dłuższego czasu spekuluje się o przełożeniu meczów pucharowych Ligi Europy i Ligi Mistrzów oraz spotkań Euro 2020, by kraje członkowskie mogły zakończyć rozgrywki ligowe. Pomysł ten nabiera coraz bardziej realnych kształtów.
- Podczas wtorkowego spotkania z UEFA zaproponujemy odroczenie mistrzostw Europy i europejskich pucharów. Mamy nadzieję, że uda nam się wznowić rozgrywki Serie A na początku maja i zakończymy je pod koniec czerwca - powiedział Gravina na antenie telewizji Mediaset.
- Musimy popracować nad kalendarzem. Zakładamy nawet wydłużenie rozgrywek poza 30 czerwca. Tymczasem apeluję do wszystkich, szczególnie do zawodników, o pozostanie w domach. Każdy z nas musi zregenerować się nie tylko pod względem fizycznym, ale także psychicznym - zakończył.
Źródło: Mediaset/sport.onet.pl