Uefo, odwagi po skandalu w Sofii! Zero tolerancji dla rasistowskich bandytów!

Uefo, odwagi po skandalu w Sofii! Zero tolerancji dla rasistowskich bandytów!
twitter.com
Autor: Mateusz Hawrot 15 paź 2019 | 13:49
Widoczny w ostatnim czasie wzrost obrzydliwych rasistowskich zachowań na stadionach piłkarskich musi budzić niepokój. Wyczyny włoskich chuliganów przebili wczoraj bułgarscy fani. Nawet nie fani. Nazywajmy rzeczy po imieniu - bezmózgie bydło, które dało “popis” rasizmu wobec angielskich piłkarzy. I choć ci odpowiedzieli najlepiej jak mogli, rozjeżdżając walcem beznadziejną reprezentację Bułgarii 6:0, mało kto mówi o tym imponującym wyniku.
W takich momentach czasem aż brakuje słów, by odpowiednio i w miarę kulturalnie skomentować zachowanie chuliganów. Bułgarscy “kibice” zgłosili mocny akces do miana największych stadionowych idiotów ostatnich kilkunastu lat. To było wydarzenie bez precedensu. Niemal od początku spotkania w Sofii gospodarze kierowali wobec Anglików obraźliwe gesty, słowa i okrzyki oraz udawali małpy. Ofiarą rasistowskich ataków stał się nie tylko Raheem Sterling, ale także absolutny debiutant w kadrze “Synów Albionu”, Tyrone Mings.
Co ważne, skandaliczne zachowanie Bułgarów skłoniło sędziego Ivana Bebeka z Chorwacji do dwukrotnego przerwania zawodów w pierwszej połowie, nawet nie w odstępie kwadransa. Dlaczego arbiter po ponownym zastopowaniu gry i nieustającym festiwalu hańby na trybunach postanowił jeszcze raz wznowić spotkanie? Co skłoniło go do kontynuacji meczu, a co za tym idzie - kontynuacji obrzydliwego zachowania osób zgromadzonych na stadionie w Sofii? Trudno bronić taką decyzję chorwackiego sędziego, szczególnie, że zejście z murawy poważnie rozważali lżeni Anglicy.
- Piłkarze chcieli ukończyć pierwszą połowę i przedyskutować sytuację w przerwie. Sędzia rozmawiał z nami dwa razy, kiedy zgłaszaliśmy nadużycie. Po tym drugim razie odbyliśmy dłuższą naradę. Było dla nas jasne, że gdyby na początku drugiej połowy coś takiego się powtórzyło, to zeszlibyśmy z boiska - powiedział selekcjoner Gareth Southgate dla “Sky Sports”.
Ostatecznie przyjezdni pozostali na murawie i dobili kopiących się po czole rywali. Za to należą im się wielkie słowa uznania i szacunek, co podkreślał wstrząśnięty całą sytuacją Southgate.
W przerwie bandytom do rozsądku próbował przemówić kapitan reprezentacji Bułgarii, Iwelin Popow.
O ile zachowanie Popowa należy pochwalić, o tyle w ślady swojego podopiecznego nie poszedł selekcjoner reprezentacji, Krasimir Bałakow, który utrzymywał, że… nic nie słyszał, a Popow zapewne rozmawiał z “fanami” o słabej grze zespołu w pierwszej połowie.
- Powtórzę jednak jeszcze raz. Najpierw coś trzeba udowodnić, że to była prawda. jeśli okaże się to prawdą, musimy się wstydzić i przeprosić za to - dodał Bałakow w rozmowie ze “Sky Sports”.
Kto wie, może bułgarski trener ma problemy ze słuchem lub był tak skupiony na znakomitej grze swoich podopiecznych, że trybuny dla niego nie istniały. Selekcjoner postanowił jeszcze pójść o krok dalej i bezczelnie oznajmił, że w Bułgarii nie ma problemu z rasizmem, w przeciwieństwie do… Anglii. Jeśli UEFA nie wyciągnie poważnych konsekwencji z zachowania bułgarskiego trenera, to tym samym da przyzwolenie na nienawiść i powszechny, skrajny debilizm wśród osób teoretycznie uznawanych za poważane. Kupno aparatu słuchowego dla głuchego Bałakowa nie wystarczy.
Trener gospodarzy się po prostu skompromitował, dokładając cegiełkę do koszmaru, który odgrywał się na widowni. Dodatkowo, oburzony Jordan Henderson przyznał, że próbował podjąć dialog z Bałakowem i w odpowiedzi usłyszał pytanie…”na czym polega problem?”. To się nie mieści w głowie.
Jeśli ktoś ma wątpliwości, czy Bułgarzy powinni zostać surowo ukarani, to rozwiali je sami “kibice”. Okazało się, że pośród nich znajdziemy nie tylko rasistów, ale też nazistów. Kolejna granica została przekroczona.
Trudno sobie wyobrazić, do czego jeszcze mogliby posunąć się bułgarscy bandyci. Na szczęście poprzestali na werbalnej agresji. Dobrze, że nie doszło do fizycznych ataków. Po tym, co zaprezentowali, nikogo by to niestety nie zdziwiło. Media wprawdzie donosiły o śmierci jednego z angielskich kibiców przed meczem, ale ze wstępnych informacji wynika, że ten człowiek przedawkował nielegalne substancje i dlatego doznał zapaści, a w efekcie stracił życie. “Daily Star” z kolei podał, że w wyniku bójek i starć w centrum Sofii pomocy lekarskiej potrzebowali inni fani z Wysp Brytyjskich.
Skandal w stolicy Bułgarii szybko stał się tematem numerem jeden w tym kraju. Premier Bojko Borisow zażądał dymisji prezesa bułgarskiej federacji piłkarskiej, Borisława Michajłowa oraz polecił ministrowi sportu zerwać wszelkie kontakty do czasu rezygnacji Michajłowa ze stanowiska. Temperatura w Bułgarii jest więc niezwykle gorąca.
Wczorajszego skandalu nie da się już odwrócić, a nawet największe starania strony bułgarskiej (łapanie bandytów, zapowiedź walki z takim chuligańskim zachowaniem) nie powinny przysłonić tego, że Bułgarzy powinni zostać surowo ukarani przez UEFA.
Jeśli za festiwal rasizmu poprawiony szokującymi elementami jawnie nazistowskimi, za oburzającą postawę głupka-selekcjonera reprezentacji, za skrajną patologię, za zachowanie przypominające o najgorszych czasach w historii ludzkości, Bułgaria nie zostanie wykluczona z eliminacji do Euro i nie poniesie gigantycznych kar finansowych, dojdzie do kolejnego skandalu, tym razem ze strony władz europejskiej federacji.
Zero tolerancji dla rasistowskich bandytów. Piłka leży po stronie UEFA. Nie ma innego wyjścia niż wykluczenie i okresowe zawieszenie Bułgarów. Oficjele nie powinni mieć żadnych zahamowań ani wątpliwości, tak jak w Sofii nie mieli ich bandyci oraz selekcjoner Bałakow. Dość łagodnych kar, czas skończyć z pobłażliwością!
Mateusz Hawrot
Źródło: własne/twitter.com

Strzelcy - Eliminacje Mistrzostw Europy

Dyskusja 89

17 paź 2019 | 08:32
0
' Trudno sobie wyobrazić, do czego jeszcze mogliby posunąć się bułgarscy bandyci '
' Zero tolerancji dla rasistowskich bandytów'
Bandyta tłum. - człowiek dopuszczający się ciężkich przestępstw, w tym napadów i morderstw.
Jeżeli wydam odgłos małpy to jestem?
a. rasista
b. bandyta
c. rasistowski bandyta
17 paź 2019 | 16:21
0
Komentarz usunięty
16 paź 2019 | 23:19
(Edytowany)
Komentarz usunięty
0
Komentarz usunięty
16 paź 2019 | 19:33
0
Komentarz usunięty
16 paź 2019 | 19:56
0
Problem w tym że ty wcale nie jesteś lepszy od tych, jak to nazywasz "prawackich, nazistowskich qrw.
16 paź 2019 | 20:10
0
Komentarz usunięty
16 paź 2019 | 22:08
0
Chłopie weź nie troluj i nie zgrywaj lewaka. Nie wiem dlaczego nie ma tutaj opcji bezpośredniego zgłaszania komentarzy do administracji meczyków, kiedyś była. W regulaminie forum stoi wyraźnie napisane, aby takich bęcwałów zgłaszać, ale jak, w jaki sposób?
Nie wiem, przepraszam może niedowidzę, może się nie znam, może jestem już za stary, ale nie wiem gdzie się zgłasza takich kolesi.
17 paź 2019 | 14:03
(Edytowany)
Komentarz usunięty
0
Komentarz usunięty
16 paź 2019 | 11:52
0
Najwiekszym problemem w Europe sa biali ludzie co udaja malpy , a nie malpy co gwalca biale kobiety.
FIFA zrob cos z tym ..
16 paź 2019 | 11:36
0
UEFA I FIFA powinny sie zajac gwalcicielami w Szwecji . Widze ze w stosunku do bialych to ostrzy sa jak wsciekle psy.
16 paź 2019 | 20:04
0
Komentarz usunięty
16 paź 2019 | 11:11
(Edytowany)
Kibice przez cały mecz wykrzykują przeróżne rzeczy, klną, obrażają matki, żony, córki piłkarzy - ogólnie nie jest miło, szczególnie na niezbyt przyjaźnie nastawionym obiekcie. Oczywiście piłkarze znoszą te uwagi i wtedy mówimy o ich profesjonalizmie, zresztą za to między innymi otrzymują tak duże pieniądze. Dziwne, że w przypadku obrażania jednej, konkretnej grupy piłkarzy mecz może być przerwany, natomiast w przypadku innej nie ma o tym mowy. Mało tego, wystarczy podejrzenie o rasistowskie podłoże przyśpiewki, czy gestu i już jest afera. Moim zdaniem, jeśli ktoś ma na celu poprawę sytuacji na stadionach, trzeba byłoby wyrzucić z nich wszelkie przejawy przemocy, a nie podchodzić w sposób selektywny, czyli w skrócie: kibice mogą obrażać wszystkich, ale czarnoskórych nie, bo przerwiemy mecz. To jest równość? To jest absurd; przecież to wyjątkowe traktowanie grupy ze względu na jej przynależność rasową, czyli z dyskryminacji przechodzimy w drugą skrajność. Nie chcę być źle zrozumiany - rasizm jest zły i nie powinno być zgody na rasizm na stadionach, oczywiście. Najlepszym sposobem walki z nim jednak nie jest wcale nagłaśnianie takich akcji, tylko kary finansowe, a przerywanie meczów powinno być ostatecznością (w przypadku istniejącego realnego zagrożenia). Przede wszystkim UEFA nie powinna dać się terroryzować jakimś grupom prymitywów - przecież to pokazywanie, że mają oni realny wpływ na przebieg wydarzenia sportowego.
0
Kibice przez cały mecz wykrzykują przeróżne rzeczy, klną, obrażają matki, żony, córki piłkarzy - ogólnie nie jest miło, szczególnie na niezbyt przyjaźnie nastawionym obiekcie. Oczywiście piłkarze znoszą te uwagi i wtedy mówimy o ich profesjonalizmie, zresztą za to między innymi otrzymują tak duże pieniądze. Dziwne, że w przypadku obrażania jednej, konkretnej grupy piłkarzy mecz może być przerwany, natomiast w przypadku innej nie ma o tym mowy. Mało tego, wystarczy podejrzenie o rasistowskie podłoże przyśpiewki, czy gestu i już jest afera. Moim zdaniem, jeśli ktoś ma na celu poprawę sytuacji na stadionach, trzeba by wyrzucić z nich wszelkie przejawy przemocy, a nie podchodzić w sposób selektywny, czyli w skrócie: kibice mogą obrażać wszystkich, ale czarnoskórych nie, bo przerwiemy mecz. To jest równość? To jest absurd; przecież to wyjątkowe traktowanie grupy ze względu na jej przynależność rasową, czyli z dyskryminacji przechodzimy w drugą skrajność. Nie chcę być źle zrozumiany - rasizm jest zły i nie powinno być zgody na rasizm na stadionach, oczywiście. Najlepszym sposobem walki z nim jednak nie jest wcale nagłaśnianie takich akcji, tylko kary finansowe, a przerywanie meczów powinno być ostatecznością (w przypadku istniejącego realnego zagrożenia). Przede wszystkim UEFA nie powinna dać się terroryzować jakimś grupom prymitywów - przecież to pokazywanie, że mają oni realny wpływ na przebieg wydarzenia sportowego.
16 paź 2019 | 11:05
(Edytowany)
Wygrali 6-0 wyraźnie ich to zmotywowało do strzelania kolejnych bramek. Zachowanie kibiców nie na poziomie ale angielscy piłkarze zamiast płakać powinni podziękować chamom i to była by najlepsza kontra;]
0
Wygrali 6-0 wyraźnie ich to zmotywowało do strzelania kolejnych bramek. Zachowanie kibiców nie na poziomie ale angielscy piłkarze zamiast płakać powinni podziękować chamom i to była by najlepsza kontra;] Ja miałbym w ku..się że ktoś mnie od białasów wyzywa a ci żaląc się tylko potwierdzają swoje kompleksy...
16 paź 2019 | 10:05
0
To ze jestem nazista to co mam z domu nie wychodzi. Rozumiem ze takie akcje są chore ale nazista nie jest w niczy gorszy od takiego zwykłego cebulaka. Tak dla zasady powinni Bułgarii podziękować ze grę w eliminacjach jak i turnieju to by się bydło może czegoś nauczyło.
16 paź 2019 | 10:00
0
Na zachodzie jest mało takich rasistów..... dlatego muzułmanie robią co chcą a rdzenni mieszkańcy boją się chodzić po własnym mieście ze strachu przed kolejnymi zamachami gwałtami rozbojami ze strony muslimów którzy ponoszą się właśnie dlatego że na zachodzie jest mało takich właśnie rasistów i rządzą lewackie oszołomy które w imię tolerancji dążą do islamizacji. To ja już wolę z dwojga złego żeby była totalna wolność słowa gdzie każdy ma prawo mieć swoje poglądy niż ograniczanie wolności słowa pod podtekstem walki z rasizmem. Poza tym przecież tutaj nikt nie zginął nikt nie został ranny sobie trochę pokrzyczeli no wiadomo że trochę przesadzili i że murzyni nie fajnie się czują ale z dwojga złego to ja już wolałbym rasistowską Europę gdzie największym problemem byłoby jak ktoś udaję odgłosy małp na meczu niż tolerancyjną z islamizacjią zamachami rytualnymi gwałtami strefami szariatu i brakiem wolności słowa
16 paź 2019 | 03:53
0
Niech autor tych wypocin, napisze cos z wlasnego podworka, bo jest tak samo.
15 paź 2019 | 23:41
(Edytowany)
Komentarz usunięty
0
Komentarz usunięty
15 paź 2019 | 23:41
0
najbardziej w tych czasach sa dyskryminowani biali i taka jest prawda ale o tym sie malo pisze, a nie powinno to sie wpuszczac ciemnych do europy niszcza nasza kulture i nas nie szanuja to takie moje skromne i pewnie dla niektorych rasistowskie zdanie
16 paź 2019 | 18:23
0
Matko, co za kretyn :D Bydło rasistowskie szaleje, hajluje, a ten bredzi coś o dyskryminacji białych
15 paź 2019 | 22:18
0
Nie powinno się wpuszczać takich ludzi na stadiony! Nie dla rasizmu na stadionach (i gdziekolwiek)! Futbol to miejsce na oglądanie piłki, kibicowanie i przeżywanie emocji!
15 paź 2019 | 22:04
0
Taki skandal to mielismy co kolejke w lidze wloskiej. Oczywiscie nie popieram, ale mamy do czynienia z sytuacja normalna w europie, niestety, a redaktor robi niewiadomo jakie halo
15 paź 2019 | 21:52
0
Wystarczy zerknąć czasem na komentarze na meczykach, żeby wiedzieć czemu ci groteskowi onaniści z Konfederacji mieli taki dobry wynik w niedzielę. Połowa autorów komentarzy pod tym artykułem nadaje się do gruntownej poprawki z edukacji w zakresie praw człowieka, historii i etyki. Jeżeli takową w ogóle przeszli. Hardkor.
15 paź 2019 | 19:43
0
Prymitywne gęby maja ci kibice.
15 paź 2019 | 18:15
0
Tureccy piłkarze popierają bobmbardowanie obszarów zamieszkiwanych przez Kurdów, w którym zginęła grubo ponad setka osób.
He?
Ale po co o tym mówić? To niedobra jest.

Lepiej zajmować się czarnymi z małpimi kompleksami.
15 paź 2019 | 23:27
0
dokladnie!
15 paź 2019 | 17:30
0
srogie piguły:D
15 paź 2019 | 17:16
0
Jedźcie do krajów afrykańskich gdzie bezwzględną większością są Murzyni. Wstawcie do składu na jakikolwiek mecz białego człowieka. Wtedy dopiero zobaczycie co to prawdziwy rasizm. Po objęciu władzy w RPA przez Murzynów, w niektórych częściach kraju biali mieszkańcy mieszkają już w wyznaczonych rezerwatach. O jakich białych chodzi? Takich jak Charlize Theron. Ona także jest
z RPA.Rasizm jest rzeczą wstrętną ale zdajmy sobie sprawę że jest nas białych na świecie tylko 7%
a innych 97%. Gdy biały mówi coś na kogoś innej rasy to jest rasizm. Jeżeli ktoś innej rasy mówi na białego to jest wyzwolenie spod jarzma białego. Nie dajmy się zwariować.
16 paź 2019 | 23:17
0
Te dane to z pizdy starej chyba masz. matematyka tez na poziomie przedszkola, argumenty w żłobku. Debilem jesteś , uświadom to sobie
15 paź 2019 | 16:53
0
Czy tylko mi się chce śmiać na widok polaka piętnującego "niekulturalnych i rasistowskich kibiców"?

Rasistowskie teksty są na meczykach standardem. Non stop mamy narzekanie na "ciapatych", utyskiwanie na czarnych w miejscach, gdzie ich "nie powinno być" oraz standardowe teksty o tym, jak to wszyscy wszędzie biednych polaków prześladują, bo są nieodpowiedniej rasy.

Z jednej strony, równie zabawna sytuacja, co słuchanie katolika skomlącego o tolerancję dla jego agresywnego zabobonu, ale z drugiej strony, dość groźne zjawisko polegające na dziwnym rozdwojeniu jaźni. Osoby piętnujące bułgarskich kiboli jeszcze niedawno biły brawo, kiedy z ambon leciały neonazistowskie refreny w stosunku do homoseksualistów, czy wręcz nazistowskie kalki w stosunku do uchodźców ("pasożyty roznoszące choroby").

Mówiąc krótko:
polacy, zacznijcie od siebie, bo jesteście żenujący w tym nieszczerym uniesieniu.
Zresztą spora ilość osób przynajmniej jest tutaj na tyle szczera, że otwarcie staje po stronie "prawdziwych bułgarów". Zawsze lepszy szczery chuj od chuja zakłamanego.

Strzelcy - Eliminacje Mistrzostw Europy