Ukraina nie załamała się po przegranym barażu. Zwycięstwo w meczu Ligi Narodów

Jamie Johnston / press focus
Reprezentacja Ukrainy pokonała Irlandię 1:0 (0:0) w swoim pierwszym meczu tegorocznej Ligi Narodów.
Kilka dni temu Ukraińcy w bezpośrednim starciu z Walią walczyli o awans na mistrzostwa świata. Przegrali jednak mecz barażowy (0:1) i nie pojawią się na katarskim czempionacie.
Wczoraj podopieczni Oleksandra Petrakowa choć trochę poprawili sobie humory. Wygrali bowiem na wyjeździe z Irlandią w spotkaniu Ligi Narodów (1:0).
Ukraińcy trafili do siatki już w pierwszej połowie, ale arbiter nie uznał gola Tarasa Kaczaraby. Do przerwy było zatem 0:0.
W drugiej części gry goście dopięli jednak swego. W 48. minucie sposób na pokonanie bramkarza rywali znalazł Wiktor Cygankow, który na murawę wszedł chwilę wcześniej.
Do końca meczu gole już nie padły. Ukraina w swoim pierwszym meczu tegorocznej Ligi Narodów wygrała więc z Irlandią 1:0 i zrównała się punktami z liderującą w grupie Szkocją.
Adam Nowacki09 Jun 2022 · 10:25