Unai Emery czyni cuda! Aston Villa miesza w czołówce Premier League. Newcastle rozbite w Birmingham [WIDEO]

Ben Roberts / press focus
Kolejny świetny mecz Aston Villi. Drużyna prowadzona przez Unaia Emery'ego rozbiła u siebie Newcastle United 3:0.
Aston Villa w ostatnich tygodniach jest w świetnej formie. Drużyna Unaia Emery'ego wygrała sześć z poprzednich siedmiu ligowych meczów i po cichu wkroczyła do ligowej czołówki. Przed tą kolejką zajmowała szóste miejsce.
Jeśli mecz z Newcastle miał być testem dla Aston Villi, to ta zdała go celująco. Prowadzenie objęła już w 11. minucie. Po dośrodkowaniu walkę o piłkę w polu karnym wygrał Watkins, strącił ją do Ramseya, a ten wpakował ją do siatki.
Gospodarze mieli inicjatywę. Szybko mogli pójść za ciosem, ale Watkins przegrał pojedynek z Pope'am, a później piłka odbiła się od poprzeczki bramki Newcastle. Goście proponowali znacznie mniej. Długimi fragmentami nie mogli otrząsnąć się z przewagi Aston Villi.
Po przerwie obraz gry się nie zmienił. Aston Villa podwyższyła prowadzenie w 64. minucie. Watkins otrzymał piłkę w polu karnym, bez problemu odwrócił się z nią w kierunku bramki i nie dał szans Pope'owi.
Goście nie mieli nic do powiedzenia. Trzeci cios przyjęli w 83. minucie, gdy swojego drugiego gola strzelił rozgrywający świetny mecz Watkins.
Aston Villa po tej kolejce utrzyma szóste miejsce w tabeli. Do Newcastle, które po weekendzie może stracić trzecią pozycję, traci sześć punktów. Rozegrała dotąd jednak o jeden mecz więcej.
Marcin Karbowski15 Apr 2023 · 15:25