Upragnione przełamanie Chelsea! "The Blues" wreszcie wygrali mecz ligowy [WIDEO]

Chelsea przerwała fatalną passę. "The Blues" wygrali 1:0 z Leeds United.
Wynik spotkania w 16. minucie powinien otworzyć Kai Havertz. Niemiec otrzymał idealne podanie od Raheema Sterlinga, jednak przegrał pojedynek z Illanem Meslierem.
W kolejnej akcji Sterling znów był bliski zanotowania asysty. Reprezentant Anglii zagrał do Joao Felixa, po czym ten trafił w słupek.
W sumie w pierwszej połowie londyńczycy oddali osiem strzałów. Nie zdołali jednak znaleźć sposobu na zdobycie bramki przeciwko ekipie "Pawi".
W 53. minucie podopieczni Grahama Pottera w końcu objęli prowadzenie. Wesley Fofana trafił do siatki, wykorzystując asystę Bena Chilwella. Był to dopiero piąty gol strzelony przez Chelsea w tym roku.
Chelsea dowiozła jednobramkowe prowadzenie do ostatniego gwizdka. Londyńczycy wygrali dopiero drugie spotkanie w tym roku. "The Blues" czekali na przełamanie od 15 stycznia, kiedy pokonali Crystal Palace 1:0.
Mimo zwycięstwa ekipa ze Stamford Bridge nadal zajmuje dziesiąte miejsce w ligowej tabeli. Leeds jest siedemnaste.
Adam Kłos04 Mar 2023 · 17:51