Van Persie miał być asystentem ten Haga. Manchester United będzie miał problem z zatrudnieniem byłego piłkarza

Van Persie miał być asystentem ten Haga. Manchester United będzie miał problem z zatrudnieniem byłego piłkarza
kivnl / shutterstock.com
Robin van Persie jest kandydatem do pracy w sztabie szkoleniowym Manchesteru United. Klub może jednak mieć problem, by zatrudnić swojego byłego piłkarza.
Manchester United szuka nowego trenera. Faworytem do pracy na Old Trafford jest Erik ten Hag, który obecnie prowadzi Ajax Amsterdam.
Dalsza część tekstu pod wideo
Rozmowy są na tyle zaawansowane, że strony zaczęły nawet ustalać skład sztabu szkoleniowego ten Haga. Miałby do niego dołączyć van Persie. 38-latek to były klasowy piłkarz, ale jego doświadczenie trenerskie jest nikłe. Od 2020 roku w różnych rolach jest związany z Feyenoordem. Był tam trenerem napastników w pierwszej drużynie czy asystentem w jednej z drużyn młodzieżowych.
Brak doświadczenia może utrudnić van Persiemu podpisanie kontraktu z Manchesterem United. "ESPN" tłumaczy, że przepisy, które obowiązują w Wielkiej Brytanii po Brexicie, stanowią, że zagraniczni piłkarze i trenerzy muszą otrzymać pozwolenie na pracę. Portal spodziewa się, że Holender będzie miał problemy w procesie aplikacyjnym.
"ESPN" podkreśla, że w listopadzie ze względu na postępowanie w sprawie pozwolenia o pracę Manchester United musiał opóźnić zatrudnienie Ralfa Rngnicka. Musiał się też ubiegać o stosowne zezwolenie dla jego asystenta Chrisa Armasa.
Van Persie nie jest jedynym trenerem przymierzanym do pracy z ten Hagiem. W tym gronie są też Steve McClaren i Rene Rene Meulensteen. Obaj w przeszłości pracowali już na Old Trafford - w różnych okresach byli asystentami Aleksa Fergusona.
Van Persie grał w Manchesterze United od 2012 do 2015 roku. Z klubem rozstał się za kadencji Louisa van Gaala, który nie widział dla niego miejsca w drużynie.
Redakcja meczyki.pl
Marcin Karbowski10 Apr 2022 · 14:12
Źródło: ESPN

Przeczytaj również