Viaplay z kolejnymi prawami do znanych rozgrywek. Przejmie je już od przyszłego sezonu

Viaplay z kolejnymi prawami do znanych rozgrywek. Przejmie je już od przyszłego sezonu
MDI / Shutterstock.com
Autor: Maciej Pietrasik 23 maj 2022 | 09:44
Platforma streamingowa "Viaplay" od blisko roku dostępna jest w naszym kraju. Od przyszłego sezonu transmitować będzie najważniejsze rozgrywki w Anglii - nie tylko Premier League, ale również Championship oraz Carabao Cup.
Od sezonu 2021/2022 "Viaplay" przejęło wyłączne prawa do pokazywania niemieckiej Bundesligi. Później do tych praw doszły kolejne. Na współpracę z platformą zdecydowało się między innymi KSW.
Dalsza część tekstu pod wideo
Niedługo to właśnie w "Viaplay" będziemy mogli oglądać zmagania drużyn w Premier League. Po wielu latach prawa do pokazywania tych rozgrywek stracił bowiem polski oddział "Canal+".
O tym, że najlepsze angielskie zespoły będzie można oglądać na nowej platformie, wiadomo było już od wielu miesięcy. Okazuje się jednak, że to nie koniec ofensywy "Viaplay".
W poniedziałek oficjalnie poinformowano o pozyskaniu praw do pokazywania Championship oraz Carabao Cup, czyli Pucharu Ligi Angielskiej. Nie podano, jak długa jest umowa. Pisano jedynie o wieloletniej współpracy.
Do dyspozycji fanów ma być studio przed najważniejszymi meczami, a także komentarz w języku polskim. Jeśli chodzi o Championship, transmitowanych ma być ponad 180 meczów w trakcie jednego sezonu.
Nie jest tajemnicą, że "Viaplay" walczy także o prawa do pokazywania polskiej Ekstraklasy. W naszym programie na ten temat wypowiedział się prezes spółki zarządzającej rozgrywkami, Marcin Animucki. Więcej na ten temat przeczytacie TUTAJ.
Źródło: viaplaygroup.com