Vinicius i Benzema rozbili Valencię. Pewne zwycięstwo Realu Madryt [WIDEO]

Xinhua / PressFocus
Real Madryt rozbił Valencię 4:1. Bohaterem meczu był wracający do składu Vinicius Junior.
"Królewscy" od początku spotkania mieli dużą przewagę, ale długo nie potrafili jej udokumentować golem. Bramce rywali zagrażali Militao, Asensio czy Modrić, który kropnął w poprzeczkę.
Gola strzelił dopiero Benzema, który w 43. minucie pewnie wykorzystał rzut karny. Podyktowano go za faul na Casemiro.
Gospodarze podwyższyli prowadzenie krótko po przerwie. W 52. minucie Vincius rozegrał piłkę z Benzemą, oszukał kilku obrońców i z bliska wepchnął ją do siatki.
Brazylijczyk swojego drugiego gola strzelił w 61. minucie. Zadanie miał łatwe, bo po uderzeniu Asensio i paradzie Cillessena trafił do bramki z najbliższej odległości.
Valencia próbowała się szybko odgryźć, ale Courtois zatrzymał potężne uderzenie Wassa. Więcej szczęścia miał Goncalo Guedes. Co prawda najpierw nie wykorzystał rzutu karnego, ale po chwili popisał się skuteczną dobitką.
Real ustalił wynik w 88. minucie. Benzema otrzymał piłkę w polu karnym i z jedenastu metrów był bezlitosny.
Marcin Karbowski08 Jan 2022 · 22:53