Waldemar Fornalik skomentował transfer Piasta Gliwice. Nie krył radości, ale miał też uwagę. "Nie od razu"

Waldemar Fornalik skomentował transfer Piasta Gliwice. Nie krył radości, ale miał też uwagę. "Nie od razu"
Dziurek / Shutterstock.com
Autor: Hubert Kowalczyk 05 Sie 2022 | 13:36
Waldemar Fornalik odniósł się do ostatniego transferu Piasta Gliwice. Drużynę byłych mistrzów Polski wzmocnił Jorge Felix.
Niebawem Piast Gliwice zmierzy się z Legią Warszawa w meczu Ekstraklasy. Głos przed spotkaniem zabrał Waldemar Fornalik.
Dalsza część tekstu pod wideo
Szkoleniowiec byłych mistrzów Polski został zapytany między innymi o transfer Jorge Felixa. Hiszpan wrócił do Gliwic po dwóch latach spędzonych w Turcji.
- Bardzo cieszymy się z tego transferu i tego, że Jorge do nas dołączył. Oczywiście, to nie jest tak, że teraz od razu wejdzie do gry, bo wiemy, że ostatnio był jedynie w treningu indywidualnym. Co do jego osoby, to po odejściu z Piasta trafił do naprawdę mocnej drużyny, która grała w europejskich pucharach, więc siłą rzeczy nie grywał tak często, jak można się było tego spodziewać. Natomiast liczę na to, że to będzie ten Jorge, którego pamiętamy z jego ostatniego pobytu w Gliwicach. Liczymy, że da nam nie tylko bramki, ale da nam przede wszystkim jakość w rozegraniu i akcjach ofensywnych, czyli to z czego go doskonale znamy - skomentował Fornalik.
- Na pewno wszechstronność to jego duża zaleta. Jorge może grać na skrzydle, w środku, jako rozgrywający. Może też występować w różnych systemach, czy to na czwórkę, czy trójkę obrońców. W każdym z nich bardzo dobrze sobie radził i dawał jakość - dodał.
- Jorge trenował tylko indywidualnie, więc na pewno brakuje mu treningów czysto piłkarskich. Jego występ w meczu z Legią jest raczej wykluczony, ale liczę, że z treningu na trening i z dnia na dzień będzie się zbliżał do gry. To jest interes zarówno zawodnika, jak i nasz. Piłkarz dostaje zielone światło, kiedy jest odpowiednio przygotowany, a to czy w kolejnych meczach zagra pięć, 45 czy 90 minut, to już będzie zależeć od jego dyspozycji - kontynuował.
- Środa jest jego pierwszym dniem w szatni, ale w naszej grupie został przywitany z dużym entuzjazmem. Na pewno czuje się tutaj jak w domu, co powiedział w pierwszym wywiadzie po powrocie - podsumował Waldemar Fornalik.
Rozpoczęcie meczu Piast Gliwice - Legia Warszawa zaplanowano na 20:30. Sędzią głównym będzie Tomasz Musiał.
Oglądaj
Oglądaj
  • Nieszablonowi eksperci
  • Największa przestrzeń studyjna
  • Niebawem sporo nowych formatów
Źródło: Piast Gliwice

Dyskusja 1