Warta Poznań lepsza od Wisły Kraków. Nie przeszkodził fatalnie przestrzelony rzut karny [WIDEO]

Lukasz Sobala / PressFocus
Warta Poznań wygrała 2:1 z Wisłą Kraków w ostatnim sobotnim meczu PKO Ekstraklasy. Beniaminek nieoczekiwanie awansował na ósme miejsce w tabeli.
Pierwszego gola spotkania w Grodzisku Wielkopolskim zdobyli goście. Już w 10. minucie gry dośrodkowanie z rzutu rożnego Dawida Abramowicza zamienił na bramkę Bośniak Adi Mehremić, po którego uderzeniu głową piłki sprzed bramki nie zdołał wybić Adrian Laskowski.
Warta mogła doprowadzić do wyrównania jeszcze w pierwszej połowie. Z rzutu karnego, podyktowanego za zagranie piłki ręką przez Abramowicza, fatalnie spudłował jednak Łukasz Trałka.
Co nie stało się przed przerwą, wydarzyło się tuż po zmianie stron. Po dwójkowej akcji z Mateuszem Czyżyckim na listę strzelców wpisał się prawy obrońca gospodarzy - Jan Grzesik.
Warta poszła za ciosem. Tuż przed upływem godziny gry ten sam Grzesik zagrał piłkę przed bramkę Wisły, a sprytniejszy od rywali Mateusz Kuzimski skierował ją następnie z bliska do siatki.
Podopieczni Artura Skowronka, którzy dominowali na boisku w pierwszej odsłonie meczu, nie zdołali otrząsnąć się po tych dwóch ciosach do samego końca spotkania.
Beniaminek odniósł tymczasem swoje czwarte ligowe zwycięstwo w tym sezonie i awansował do górnej połowy tabeli PKO Ekstraklasy. Wisła spadła na 10. miejsce w klasyfikacji.
Wojciech_Falenta 21 Nov 2020 · 21:58