Węgrzy byli o krok od gigantycznej sensacji! Omal nie wyrzucili Niemców z EURO 2020 [WIDEO]

Screen z Twitttera
Reprezentacja Węgier mogła sprawić największą sensację podczas EURO 2020. "Madziarzy" omal nie wyeliminowali z turnieju Niemców. Ostatecznie w Monachium padł remis 2:2.
Gdy kilka dni temu podopieczni Joachima Loewa wysoko pokonali Portugalię, wydawało się, że mogą walczyć nawet o zwycięstwo w "grupie śmierci". Węgrzy już w poprzednich meczach udowodnili jednak, że nie pękają w starciach z potęgami.
Tak było również dzisiaj. Choć tym razem "Madziarzy" nie mieli atutu wypełnionego po brzegi stadionu, to na Allianz Arenie zaskoczyli rywali. W 11. minucie sensacyjnie wyszli na prowadzenie.
Roland Sallai dośrodkował wówczas z prawej strony prosto na głowę Adama Szalaia, który wyprzedził obrońcę i głową pokonał Manuela Neuera.
Po stracie gola Niemcy ruszyli do ataku. Nie potrafili przedrzeć się jednak przez dobrze zorganizowaną obronę rywali. Najbliżej szczęścia był Mats Hummels, który po dośrodkowaniu z rzutu rożnego trafił w poprzeczkę.
Kolejne minuty przebiegały pod znakiem dominacji gospodarzy. Do przerwy wynik się jednak nie zmienił. W drugiej części spotkania Joachim Loew przeszedł natomiast na grę czterema obrońcami.
Węgrzy w drugiej połowie potrafili odgryźć się rywalom. Z rzutu wolnego groźnie uderzał między innymi Kleinheisler, lecz dobrze ustawiony Neuer nie dał się pokonać. W 62. minucie golkiper nie miałby nic do powiedzenia przy strzale Sallaia, ale uratował go słupek.
Niedługo później Niemcy doprowadzili do wyrównania. Cały wysiłek kolegów zniweczył Peter Gulacsi. Bramkarz RB Lipsk źle piąstkował piłkę, przez co Kaiowi Havertzowi pozostało tylko dopełnienie formalności.
Strata gola nie podłamała jednak Węgrów. Wręcz przeciwnie - błyskawicznie wrócili oni na prowadzenie. Szalai dograł do Schafera, który głową umieścił piłkę w siatce.
Niemcy atakowali coraz bardziej zażarcie. Z przodu szalał Thomas Mueller, ale nie zdołał sprawić problemów Gulacsiemu. Minimalnie pomylił się także Toni Kroos.
W 84. minucie kibice w Monachium mogli jednak odetchnąć z ulgą. Bohaterem gospodarzy został Leon Goretzka. Pomocnik Bayernu Monachium przytomnie zachował się w polu karnym i doprowadził do wyrównania.
Dzięki remisowi 2:2 Niemcy wywalczyli ostatecznie awans do 1/8 finału, zajmując drugie miejsce w grupie. W kolejnej fazie turnieju czeka ich bardzo trudne zadanie - mecz z reprezentacją Anglii.
Maciej Pietrasik23 Jun 2021 · 22:54