West Bromwich Albion z drugim zwycięstwem w sezonie! Kamil Grosicki wykorzystał szansę w Premier League

Screen z TV
Autor: Maciej Pietrasik 16 sty 2021 | 15:22
Piłkarze West Bromwich Albion w pierwszym sobotnim meczu 19. kolejki Premier League pokonali 3:2 Wolverhampton. Dla beniaminka to dopiero druga wygrana w całym sezonie. 69 minut zaliczył Kamil Grosicki, który miał całkiem niezły występ.
W tym sezonie Premier League jeszcze nie zdarzyło się, aby "Grosik" wyszedł w podstawowym składzie. Po dobrym meczu Polaka w Pucharze Anglii Sam Allardyce postanowił dać mu wreszcie szansę i posłał go do boju przeciwko Wolverhampton.
Spotkanie rozpoczęło się znakomicie dla West Bromwich Albion. Już w ósmej minucie goście wyszli na prowadzenie. Boly faulował Robinsona na skraju pola karnego, a "jedenastkę" na gola zamienił Matheus Pereira.
W kolejnych minutach to "Wilki" były stroną atakującą, ale WBA także miało świetną szansę na gola. W 31. minucie Grosicki dobrze dograł do Calluma Robinsona, ale jego strzał z kilku metrów znakomicie obronił Rui Patricio.
Końcówka pierwszej połowy przyniosła zwrot akcji i dwa gole dla gospodarzy. W 38. minucie Willy Boly dograł do Fabio Silvy, a 18-latek zaliczył drugie trafienie w Premier League. Po chwili było już 2:1 dla "Wilków". Tym razem to Boly wystąpił w roli egzekutora po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.
Dwie bramki do szatni nie podłamały jednak West Bromwich Albion. Beniaminek od początku drugiej części spotkania ruszył do odrabiania strat. W 52. minucie po dograniu Bartleya znakomitą główką popisał się Ajayi, który doprowadził do wyrównania.
Zaledwie cztery minuty później WBA już prowadziło. Po raz kolejny w "szesnastce" faulowany był Robinson (podawał mu Grosicki), a Pereira także tym razem nie pomylił się z rzutu karnego.
Polak rozegrał 69 minut - został zmieniony jako pierwszy, ale rozegrał niezłe spotkanie i można spodziewać się, że "Grosik" dostanie jeszcze szansę na udowodnienie swoich umiejętności. Choć ataki "Wilków" trwały, to wynik do końca już się nie zmienił.
WBA wygrało 3:2 i do bezpiecznego miejsca traci już tylko trzy punkty, wciąż zajmuje jednak przedostatnie miejsce w tabeli. Wolverhampton jest czternaste - ma 22 "oczka".
2 - 3
16 sty 2021 | 13:30 (zakończony)

Przebieg meczu

8'
M. Pereira
38'
F. Silva
56'
M. Pereira
64'
R. Ait Nouri
82'
(M. Pereira)
90'

1600 PLN

Na start 1600 PLN: gra bez ryzyka do 600 zł, bonus od depozytu 1000 PLN. Kod MEGABONUS

584 PLN

Kod promocyjny MECZYKI - freebet 34 PLN za pierwszą wpłatę + cashback 500 PLN + bonus 50 PLN

Dyskusja 23

16 sty 2021 | 15:48
0
Jak na taką długą przerwę to dobrze zagrał.
16 sty 2021 | 15:34
0
Turbo walcz!
16 sty 2021 | 15:39
0
Dobry mecz Grosika. Więcej szczęścia i mógłby zaliczyć asystę.
16 sty 2021 | 15:38
0
Brawo Grosik. Chłopak w gazie przyda nam się na EURO. Może nie do pierwszego składu ale zawsze gwarantuje parę akcji do przodu kiedy trzeba podkręcić grę. Na zmęczonych obrońców i 30 minut wystarczy
16 sty 2021 | 15:46
0
Wolves statystyki jak Bayern, przegrali jak....Bayern.
16 sty 2021 | 15:54
0
Brawo Kamil 👏💪
16 sty 2021 | 17:08
Podobało mi się, że Grosik zagrał na luzie i bez kompleksów, tak jakby sobie powiedział przed meczem "A co mi szkodzi ?!?! Znam swoją wartość i zobaczymy co z tego będzie. W końcu na to czekałem i o tym marzyłem". Pewnie długo wierzył w siebie, ale ostatnio przyzwyczaił się raczej do myśli, że transfer gdzieś indziej to jest konieczność. I gdy już stracił nadzieje, wreszcie pojawiła się szansa którą chyba wykorzystał. Zagrał bardzo przyzwoity mecz, już drugi po meczu w Pucharze. Zaliczył kilka fajnych odbiorów i pomagał w obronie, a gdy tylko dotknął piłkę zawsze coś z tego pozytywnego było w ataku. Mało brakowało i zaliczyłby asystę. Widać, że jest głodny gry, a jak zacznie grać regularnie to mogą mieć z niego jeszcze więcej pożytku. Ważne zwycięstwo z rywalem z innej planety dla nich, ale jednak zwycięstwo! Brawo Grosik i WBA!
0
Podobało mi się, że Grosik zagrał na luzie i bez kompleksów, tak jakby sobie powiedział przed meczem "A co mi szkodzi ?!?! Znam swoją wartość i zobaczymy co z tego będzie. W końcu na to czekałem i o tym marzyłem". Pewnie długo wierzył w siebie, ale ostatnio przyzwyczaił się raczej do myśli, że transfer gdzieś indziej to jest konieczność. I gdy już stracił nadzieje, wreszcie pojawiła się szansa którą chyba wykorzystał. Zagrał bardzo przyzwoity mecz, już drugi po meczu w Pucharze. Zaliczył kilka fajnych odbiorów i pomagał w obronie, a gdy tylko dotknął piłkę to zawsze coś z tego było pozytywnego w ataku. Mało brakowało i zaliczyłby asystę. Widać, że jest głodny gry, a jak zacznie grać regularnie to mogą mieć z niego jeszcze więcej pożytku. Ważne zwycięstwo z rywalem z innej planety dla nich, ale jednak zwycięstwo! Brawo Grosik i WBA!
16 sty 2021 | 16:33
0
Szału nie było ale występ przyzwoity. Na pewno w podstawowym składzie jeszcze wyjdzie. Najważniejsze że wygrali a to lepiej rzutuje na wszystkich, także i Grosika.
16 sty 2021 | 20:07
0
Kto by pomyślał że zacznie grać.Oby więcej dostawał szans.
16 sty 2021 | 16:24
0
Do kadry go!
16 sty 2021 | 16:40
0
Nie ma to tamto, Kamil w koncu zagral, teraz czekac na zainteresowanie ze strony barcelony badz liverpoolu
16 sty 2021 | 18:03
0
Brakuje u niego dobrego ustawienia przy przejściu do gry obronnej, to u niego jeszcze poziom ekstraklasy.
16 sty 2021 | 18:21
Dlatego dosyć szybka zmiana i gra na utrzymanie wyniku. Ale w sumie nie było chyba aż tak źle jak piszesz. Kilka razy nie zdążył za szybkim rywalem, ale czasem coś tam przeciął. Jednak to skrzydłowy pasujący do gry z kontry, a nie obrońca, ale słabsze momenty można tłumaczyć też brakiem ogrania i automatyzmów. Trochę brakiem koncentracji, bo Kamil od kilku miesięcy nie wie na czym stoi. Ważne by grał, bo jak widać może być bardzo przydatny. Koledzy mają do niego zaufanie i dobrze rozumie się z napastnikiem, trochę gorzej z Gibbsem. ale wszystko to można jeszcze poprawić, wystarczy obdarzyć go zaufaniem.
0
Dlatego dosyć szybka zmiana i gra na utrzymanie wyniku. Ale w sumie nie było chyba aż tak źle jak piszesz. Kilka razy nie zdążył za szybkim rywalem, ale czasem coś tam przeciął. Jednak to skrzydłowy pasujący do gry z kontry, a nie obrońca. Ale słabsze momenty można tłumaczyć też brakiem ogrania i automatyzmów. Trochę brakiem koncentracji, bo Kamil od kilku miesięcy nie wie na czym stoi. Ważne by grał, bo jak widać może być bardzo przydatny. Koledzy mają do niego zaufanie i dobrze rozumie się z napastnikiem. Trochę gorzej z Gibbsem. ale wszystko to można jeszcze poprawić, wystarczy obdarzyć go zaufaniem.
16 sty 2021 | 21:44
Może tak, ale jak rywale zaczną wykorzystywać jego złe ustawienie, to boje się że zaczną tracić z jego powodu wiele bramek. On musi być agresywny przy odbiorze, być bliżej rywali, przewidywać - trochę był flegmatyczny. Gdyby nie to byłby pewniakiem w drużynie. Widac że daje z siebie wszystko za co go podziwiam.
0
Może tak, ale jak rywale zaczną wykorzystywać jego złe ustawianie sie, to boje się że zaczną tracić z jego powodu wiele bramek. On musi być agresywny przy odbiorze, być bliżej rywali, przewidywać - trochę był flegmatyczny. Gdyby nie to byłby pewniakiem w drużynie. Widac że daje z siebie wszystko za co go podziwiam.
17 sty 2021 | 15:58
0
Może faktycznie jego upór , że zostaje w WBA i chce wygrać pierwszy skład to dobra koncepcja?
16 sty 2021 | 17:05
Kamil pierwszy mecz w WBA od pierwszej minuty i wreszcie długo wyczekiwana druga wygrana zespołu w sezonie . Przypadek? Nie sądzę. Chyba warto zapłacić te 5 tys. F. tygodniówki więcej. Szkoda, że nie grał w pierwszej połowie sezonu. Może WBA miałoby kilka punktów więcej.
0
Kamil pierwszy mecz w WBA od pierwszej minuty i wreszcie długo wyczekiwana druga wygrana zespołu w sezonie. Przypadek? Nie sądzę. Chyba warto zapłacić te 5 tys. F. tygodniówki więcej. Szkoda, że nie grał w pierwszej połowie sezonu. Może WBA miałoby kilka punktów więcej?
16 sty 2021 | 17:35
0
no tak, to zasługa jedynie grosika a nie nowego trenera :)
16 sty 2021 | 17:47
0
Nikt nie mówi że Grosika zasługa, tylko że w 2 ostatnich spotkaniach w których grał pokazał że grzanie ławy czy trybun było bezzasadne skoro wcześniejsi jego "rywale" grali ciągle piach.
0
Na trzy bramki nawet asysty nie miał. Ja bym tak się nie wychylał, że wykorzystał szansę. Zobaczymy dalej.