West Ham United uległ Arsenalowi w derbach Londynu

CosminIftode / shutterstock.com
West Ham United uległ u siebie Arsenalowi 1:3 (1:0) w jedynym poniedziałkowym meczu 16. kolejki rozgrywek angielskiej Premier League.
Na Stadionie Olimpijskim w Londynie prowadzenie "Młotom" do przerwy zapewnił uderzeniem głową Włoch Angelo Ogbonna. Kwadrans po zmianie stron wyrównał płaskim strzałem z kilku metrów Brazylijczyk Gabriel Martinelli, któremu świetnie zagrywał w pole karne Sead Kolasinac.
"Kanonierzy" poszli za ciosem i po kolejnych sześciu minutach kapitalnie przymierzył technicznie w długi róg Iworyjczyk Nicolas Pepe. Lokalnych rywali pogrążył jeszcze trzy minuty później efektownym uderzeniem z kilku metrów Gabończyk Pierre-Emerick Aubameyang.
Trzynastokrotni mistrzowie Anglii dzięki piątej wygranej w sezonie przesunęli się na dziewiąte miejsce w tabeli. "Młoty" doznały ósmej porażki w bieżących rozgrywkach i spadły na szesnastą lokatę w klasyfikacji.