West Ham wciąż w grze o Ligę Mistrzów. Kluczowa obrona Łukasza Fabiańskiego, dublet Mihaila Antonio [WIDEO]

West Ham wciąż w grze o Ligę Mistrzów. Kluczowa interwencja Fabiańskiego, dublet Antonio [WIDEO]
Screen z TV
Po dwóch porażkach w Premier League piłkarze West Hamu znów zaznali smaku zwycięstwa. W poniedziałkowy wieczór londyńczycy wygrali 2:1 z Burnley. Dublet ustrzelił Michail Antonio, a dobry mecz rozegrał Łukasz Fabiański.
Spotkanie 34. kolejki Premier League zdecydowanie lepiej zaczęło się dla Burnley. To właśnie gospodarze jako pierwsi objęli prowadzenie w 19. minucie.
Tomas Soucek faulował wówczas jednego z rywali w polu karnym, a do "jedenastki" podszedł Chris Wood. Łukasz Fabiański wyczuł jego intencje, rzucił się w dobrą stronę, ale nie zdołał odbić futbolówki.
Stracona bramka nie podłamała West Hamu, który błyskawicznie odrobił straty. Po zaledwie dwóch minutach dośrodkowanie Vladimira Coufala wykorzystał Michail Antonio, głową kierując piłkę do siatki.
W 29. minucie 31-latek świętował już dublet. Tym razem pokonał bramkarza z najbliższej odległości po kolejnej wrzutce. Dzięki temu do przerwy West Ham prowadził 2:1, choć bliski wyrównania był Matej Vydra. Fabiańskiego uratowała wówczas interwencja Craiga Dawsona, który był na linii bramkowej.
Również Polak dołożył jednak duża cegiełkę do wygranej dzięki interwencji z drugiej połowy. Znakomicie zatrzymał strzał Johna Brownhilla, a dobitka Jaya Rodrigueza okazała się niecelna.
Po drugiej stronie boiska szansy na hat-tricka nie wykorzystał Antonio. W końcówce kontry nie zdołał też wykończyć Jesse Lingard. Dla "Młotów" najważniejsza jest jednak wygrana. Oznacza ona, że londyńczycy wciąż mają szansę na grę w Lidze Mistrzów. Do czwartej Chelsea tracą obecnie trzy punkty.
Maciej Pietrasik03 May 2021 · 23:06