NA ŻYWO
Obejrzyj w
Sportowy Poranek
Subskrybuj
  • Czas na mecze polskich drużyn w el. Ligi Konferencji!
  • Zapowiadamy spotkania Pogoni i Lechii w Europie

Wiadomo, ile kosztował Gabriel Slonina. Chelsea wyłożyła naprawdę dużą sumę

Wiadomo, ile kosztował Gabriel Slonina. Chelsea wyłożyła naprawdę dużą sumę
screen
Autor: Maciej Pietrasik 16 cze 2022 | 20:38
Gabriel Slonina jeszcze w tym tygodniu przejdzie testy medyczne przed transferem do Chelsea. Jak ujawnił w programie "Okno Transferowe" nasz dziennikarz, Tomasz Włodarczyk, "The Blues" zapłacą za golkipera 10 milionów euro, a on sam podpisze sześcioletni kontrakt.
Młody golkiper przez długi czas znajdował się w kręgu zainteresowań reprezentacji Polski. Niedawno wizytę złożył mu Czesław Michniewicz, powołując go także na czerwcowe zgrupowanie kadry.
Dalsza część tekstu pod wideo
Slonina zdecydował się jednak na grę w reprezentacji USA, kraju, w którym mieszka od urodzenia. Wiele wskazuje jednak na to, że będzie można go oglądać także w Europie.
Piłkarzem zainteresowały się kluby z absolutnego światowego topu. Początkowo faworytem do sprowadzenia golkipera był Real Madryt, ale "Królewscy" nie zdołali dogadać się z Chicago Fire.
Konkretniejsza była natomiast londyńska Chelsea. Matteo Moretto już wcześniej donosił, że w najbliższy weekend piłkarz ma polecieć do Londynu i przejść testy medyczne. Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ.
Wiadomo już też, jaka będzie suma transferu. Jak w programie "Okno Transferowe" podał nasz dziennikarz, Tomasz Włodarczyk, "The Blues" zapłacą za golkipera 10 milionów euro.
Slonina zwiąże się z angielskim zespołem umową, która będzie obowiązywała przez najbliższe sześć sezonów - do czerwca 2028 roku. Łącznie w tym czasie ma zarobić 13 milionów euro. Oficjalnego komunikatu można spodziewać się jeszcze w tym tygodniu.
Więcej o tym i innych transferach możecie posłuchać w naszym programie, który znajdziecie poniżej. Znalazło się tam wiele informacji na temat letniego okienka.
Przy okazji zachęcamy Was do subskrybowania nas TUTAJ, dzięki czemu będziecie na bieżąco z naszymi kolejnymi materiałami i programami, w których nie zabraknie fantastycznych gości.
Źródło: własne

Dyskusja 38