Widzew Łódź przegrał, ale razem z Górnikiem Łęczna awansował do 1 Ligi! GKS Katowice nie wykorzystał szansy

Screen z TV
Autor: Maciej Pietrasik 25 lip 2020 | 18:59
Piłkarze Widzewa Łódź w ostatniej kolejce przegrali na własnym boisku ze Zniczem Pruszków 0:1. Mimo to wywalczyli upragniony awans do Fortuna 1 Ligi. Wielkiej szansy nie wykorzystał bowiem GKS Katowice, remisując 1:1 z Resovią Rzeszów. Dzięki zwycięstwu nad Legionovią pierwsze miejsce utrzymał natomiast Górnik Łęczna.
Walka o awans do 1 Ligi była bardzo emocjonująca, choć raczej nie z takiego powodu, jakiego chcieliby kibice Górnika Łęczna, Widzewa Łódź oraz GKS-u Katowice. Wszystkie zespoły w ostatnich tygodniach regularnie traciły bowiem punkty.
Łęcznianie przystępowali do ostatniej kolejki z pierwszego miejsca. Do awansu wystarczył im remis z przedostatnią w tabeli Legionovią. Pierwsza część spotkania była wyrównana, ale w drugiej połowie faworyt wywiązał się ze swojej roli i przypieczętował awans.
W 50. minucie w podbramkowym zamieszaniu najlepiej odnalazł się Aron Stasiak, który dał gościom prowadzenie. Szesnaście minut później rzut karny pewnie wykorzystał natomiast Paweł Wojciechowski. Wygrana 2:0 sprawiła, że Górnik utrzymał pozycję lidera i wywalczył bezpośredni awans do Fortuna 1 Ligi.
Świętować może też Widzew, chociaż łodzianie przegrali z walczącym o utrzymanie Zniczem Pruszków. Podopiecznym Marcina Kaczmarka presja wyraźnie pętała nogi. W 27. minucie goście wyszli na prowadzenie, gdy do siatki trafił Patryk Czarnowski.
Mimo starań łodzianie nie zdołali wyrównać. Doskonałe sytuacje marnował Marcin Robak, raz jeden z graczy Znicza wybił nawet piłkę z linii bramkowej. Ostatecznie porażka 0:1 dała jednak Widzewowi awans ze względu na wynik w Katowicach. Kibice pożegnali zawodników gwizdami i niecenzuralnymi okrzykami. Mimo awansu radości w Łodzi nie było.
GKS zająłby drugie miejsce, jeśli pokonałby na własnym boisku Resovię. W 43. minucie sytuacja drużyny ze Śląska zrobiła się naprawdę trudna. Prowadzenie rzeszowianom dał bowiem Karol Twardowski.
Jeszcze w pierwszej połowie GKS zdołał wyrównać. Presję wytrzymał Dawid Rogalski, pewnie wykorzystując rzut karny. W drugiej połowie gospodarze starali się przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę, trafili nawet w słupek, lecz remis 1:1 sprawił, że zagrają jedynie w barażach.
Trzeciego beniaminka Fortuna 1 Ligi wyłonią play-offy. Oprócz GKS-u Katowice przystąpią dwa zespoły z Rzeszowa - Resovia i Stal, a także Bytovia Bytów.
Do trzeciej ligi spadają natomiast Gryf Wejherowo, Legionovia, Elana Toruń oraz Stal Stalowa Wola. Ta ostatnia drużyna przegrała 0:3 z Pogonią Siedlce. Rzutem na taśmę utrzymanie wywalczyli piłkarze Błękitnych Stargard, pokonując rezerwy Lecha Poznań.

2961 PLN

Na start 2961 PLN: gra bez ryzyka do 600 zł, bonus od depozytu 3x777 PLN oraz freebet 30 PLN. Kod MEGABONUS

584 PLN

Freebet 34 PLN za pierwszą wpłatę dla nowych graczy z Meczyki.pl + cashback 500 PLN + bonus 50 PLN

Dyskusja 16

25 lip 2020 | 19:09
0
Grajki z Widzewa robili wszystko żeby powtórzyć ubiegłoroczny scenariusz, jednak plany pokrzyżował im brak konsekwencji ze strony GKSu...
25 lip 2020 | 19:05
0
wielka szkoda ,że GKs nie wykorzystał szansy, to jakie szambo Widzew dziś grał gwarantuje im spadek za rok.
25 lip 2020 | 19:16
0
Policja poćwiczyła taktyki na stadionie Widzewa. Gaz na trybuny.
Szkoda, że operatorzy kamer muszą CENZUROWAĆ to co nam pokazują na stadionie. Gdy kibice wbiegają na murawę operatorzy mają zakaz tego pokazywać. Kiedyś mogliśmy oglądać w TV burdy kibiców bo reporter powinien zdawać nam raport z tego co się dzieje a nie to ukrywać.
25 lip 2020 | 19:04
0
Ciężko powiedzieć kto był w ostatnich tygodniach bardziej nieudolny, czy Widzew czy GKS Katowice, ale tym pierwszym się upiekło i myślę, że to GKS jednak bardziej zawalił, ponieważ poprzedni mecz grali po Widzewie i mogli go wygrać i wskoczyć na drugie miejsce, dziś też Widzew oglądałem do 75 min i to dramat co grali, a ostatnie 15 min oglądałem GKS z Resovią i tutaj GKS tak przycisnął, że Widzew ma nieprawdopodobne szczęście, że nie wylądował w barażach w ostatnich minutach sezonu.
25 lip 2020 | 19:07