Wieczysta Kraków rozgromiona w Pucharze Polski. Wysoka porażka w derbach z Garbarnią

Krzysztof Porebski / PressFocus
Wieczysta Kraków na 1/16 finału zakończyła udział w tegorocznym Fortuna Pucharze Polski. IV-ligowiec na własnym boisku wysoko przegrał derbowe spotkanie z Garbarnią - aż 0:5.
Klub należący do znanego krakowskiego biznesmena, Wojciecha Kwietnia, od dawna znajduje się na ustach wielu kibiców za sprawą głośnych transferów. W drużynie grają między innymi Sławomir Peszko oraz Radosław Majewski, a trenerem jest Franciszek Smuda.
W 1/32 finału Wieczysta uporała się z pierwszoligowym Chrobrym Głogów. Teraz mierzyła się z grającą o jedną ligę niżej od ostatniego rywala Garbarnią Kraków. Derby okazały się bardzo jednostronnym widowiskiem.
Od początku to goście dominowali na murawie. W 12. minucie Wieczysta straciła piłkę na własnej połowie, co okazało się bardzo kosztowne. Błąd rywali natychmiast wykorzystał Michał Klec.
Niedługo później było 2:0 dla Garbarni. Bartosz Plewka faulował rywala w polu karnym, a "jedenastkę" na gola zamienił Daniel Morys. Na domiar złego dla gospodarzy kontuzji doznał Peszko, który musiał zejść z boiska.
Jeszcze przed przerwą goście dwukrotnie pokonali jeszcze bramkarza Wieczystej. Najpierw zrobił to Michał Feliks, a później Bartłomiej Purcha. Sprawa awansu rozstrzygnęła się więc praktycznie w pierwszej połowie.
W drugiej części spotkania czwartoligowiec grał już nieco lepiej, ale nie przekładało się to na wynik. Wręcz przeciwnie - to Garbarnia po raz kolejny trafiła do siatki, tym razem za sprawą Bartłomieja Korbeckiego.
Ostatecznie drużyna z drugiej ligi zwyciężyła aż 5:0 i awansowała do 1/8 finału rozgrywek. Wieczysta na oficjalny kolejny mecz z drużyną ze szczebla centralnego musi natomiast poczekać co najmniej do następnego sezonu.
Maciej Pietrasik02 Nov 2021 · 14:18