Wielka wpadka Chelsea! Straciła pierwsze miejsce w grupie w doliczonym czasie gry [WIDEO]

Za nami dwa środowe mecze Ligi Mistrzów. Juventus uporał się z Malmoe, a Chelsea niespodziewanie zremisowała w starciu Zenitem. To oznacza, że "Stara Dama" zajęła pierwsze miejsce w grupie "H".
Zenit - Chelsea
"The Blues" znakomicie rozpoczęli spotkanie. Już w drugiej minucie objęli prowadzenie. Na listę strzelców wpisał się Timo Werner. Niemiec wpakował piłkę z najbliższej odległości po rzucie rożnym.
Wydawało się, że Londyńczycy przypieczętują zajęcia pierwszego miejsca w grupie, tymczasem spoczęli na laurach. W 39. minucie stan spotkania wyrównał Claudinho, który był niepilnowany w polu karnym. Kilka chwil później Zenit zadał kolejny cios. Azmoun wykorzystał sytuację sam na sam z Kepą i Chelsea znalazła się pod ścianą.
Podopieczni Tuchela po przerwie nie mieli nic do stracenia. Ich ataki przyniosły efekt w 62. minucie. Na 2:2 trafił Lukaku. Belg z bliska wykończył przebojową akcję Wernera.
Chelsea do końca naciskała na rywali i w końcu dopięła swego. Bohaterem został Werner, który na pięć minut przed końcem ograł rywala w polu karnym i mocnym uderzeniem uderzeniem umieścił futbolówkę w siatce.
"The Blues" nie zdołali jednak wygrać tego spotkania. W doliczonym czasie gry remis Zenitowi dał Ozdojew. Tym samym Chelsea spadła na drugie miejsce w grupie. Oznacza to, że nie będzie rozstawiona podczas losowania par 1/8 finału.
Juventus - Malmoe
Massimiliano Allegri dziś dał szansę kilku zawodnikom z drugiego planu. W pierwszej jedenastce znalazł się m.in. 19-letni Koni De Winter. Z kolei w bramce stanął Mattia Perin.
"Stara Dama" i tak uporała się ze znacznie słabszym rywalem. Kluczową akcją pierwszej połowy była ta z 18. minuty. Wówczas Bernardeschi posłał znakomitą piłkę w pole karne, a tam akcję wykończył Kean.
Gospodarze objęli prowadzenie i kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku. Do przerwy było 1:0. W drugiej połowie sytuacja nie uległa zmianie.
"Stara Dama" ostatecznie dowiozła cenne zwycięstwo do końca. W obliczu remisu Chelsea z Zenitem awansowała na pierwsze miejsce w grupie.
Daniel Makarewicz08 Dec 2021 · 20:39