Wielka zaliczka Benfiki Lizbona. Jest jedną nogą w kolejnej rundzie [WIDEO]

Maciej Rogowski Photo / Shutterstock.com
Benfica jest jedną nogą w IV rundzie eliminacji do Ligi Mistrzów. Drużyna z Lizbony rozbiła u siebie FC Midtjylland 4:1.
Mecz był rozstrzygnięty już po pierwszej połowie. Benfica strzeliła w niej aż trzy gole. Pierwsza bramka padła już w 17. minucie. Piłkę głową do bramki wbił Ramos.
W podobny sposób padł drugi gol dla Benfiki. Znow dał o sobie znać Ramos, który głową wykończył dośrodkowanie z prawego skrzydła. Rywale zostawili mu w polu karnym bardzo dużo swobody.
W 40. minucie prowadzenie gospodarzy podwyższył Enzo Fernandez. Do bramki trafił efektownie - z woleja po rozegraniu rzutu rożnego.
W drugiej połowie hat-tricka skompletował Ramos. Napastnik gospodarzy sprytnym strzałem wbił piłkę do siatki między nogami bramkarza rywali.
Midtjylland było stać tylko na jednego gola. Z rzutu karnego strzelil go Pione Sisto.
Taki wynik powoduje, że rewanż jest w zasadzie formalnością. Jeśli nie stanie się nic niespodziewanego, Benfica zagra w IV rundzie. Jej rywalem będzie Dynamo Kijów albo Sturm Graz.
Marcin Karbowski02 Aug 2022 · 22:59