Wielki budżet Chelsea na letnie transfery! Trzy nazwiska na szczycie listy życzeń

Wielki budżet Chelsea na letnie transfery! Trzy nazwiska na szczycie listy życzeń
Xinhua / PressFocus
Autor: Maciej Pietrasik 25 maj 2022 | 14:31
Londyńska Chelsea zmagała się ostatnio ze sporymi problemami. Nowy właściciel klubu chce jednak wyłożyć spore pieniądze na letnie transfery. Według "The Telegraph" budżet londyńczyków wyniesie aż 200 milionów funtów.
"The Blues" wkrótce powinni zostać sprzedani przez Romana Abramowicza. Klub ma kupić amerykański biznesmen, Todd Boehly. Wyłoży on aż 4,25 miliarda funtów.
Dalsza część tekstu pod wideo
Zgodę na przeprowadzenie transakcji wydały już władze Premier League. Teraz zatwierdzić musi ją jeszcze brytyjski rząd. Powinno to nastąpić w przyszłym tygodniu.
Nowy właściciel nie zamierza oszczędzać na transferach. Już tego lata zamierza dopiąć kilka głośnych transakcji. Według "The Telegraph" budżet transferowy Chelsea wyniesie aż 200 milionów funtów.
Głównym celem pozostaje sprowadzenie Julesa Kounde z Sevilli. Anglicy potrzebują nowego stopera, bo z drużyny odejdą Andreas Christensen oraz Antonio Ruediger.
"The Blues" już w poprzednim okienku negocjowali transfer Francuza, ale wówczas nie dogadali się z Sevillą. Kounde nie jest jedynym środkowym obrońcą, którego chce Chelsea. Drugi to Josko Gvardiol z RB Lipsk.
Londyńczycy myślą także nad wzmocnieniem ofensywy. Na celowniku klubu znalazł się Raheem Sterling, który nie zawsze może liczyć na regularną grę w barwach Manchesteru City.
Źródło: The Telegraph