Nadchodzące

Tenis. Wielki mecz Huberta Hurkacza! Wygrał z piątym tenisistą świata!

Hubert Hurkacz
Źródło zdjęcia: Mai Groves / shutterstock.com

Wielki sukces Huberta Hurkacza. Polski tenisista wygrał ze Stefanosem Tsitsipasem 6:4, 3:6, 6:3, dzięki czemu zagra w III rundzie turnieju Rogers Cup w Montrealu.

Niespodzianka jest spora, bo Grek jest obecnie piątym tenisistą świata. Polak w rankingu ATP zajmuje za to 48. pozycję.

Hurkacz naciskał na rywala od samego początku. Przełamał go już w trzecim gemie pierwszej partii. Niewiele brakowało, a przewagę straciłby w szóstym gemie, w którym Tsitsipas miał dwa break-pointy. Polak jednak się wyratował, wyszedł na 4:2. W kolejnych odsłonach już kontrolował grę, dzięki czemu pierwszą partię wygrał 6:4.

Drugi set rozpoczął się kiepsko dla Hurkacza, który został przełamany już w drugim gemie. W kolejnym Polak nie wykorzystał szansy na odrobienie strat, co ustawiło przebieg gry. Tsitsipas miał piłki setowe już w ósmej odsłonie. Wtedy jeszcze Hurkacz się wybronił. W kolejnym gemie już nie dał rady.

Na początku trzeciego seta Polak wyratował się z poważnych tarapatów - aż obronił aż cztery break-pointy. Później grał już lepiej i wyszedł na prowadzenie 4:3. Kluczowy okazał się ósmy gem, w którym Hurkacz świetnym minięciem przełamał rywala. W kolejnym gemie dokończył sprawę przy własnym serwisie. Mecz wygrał po 109 minutach walki.

Ćwierćfinałowym rywalem Hurkacza będzie Gael Monfils. Francuz zajmuje 20. miejsce w rankingu ATP.

Hubert Hurkacz - Stefanos Tistipas 6:4, 3:6, 6:3

Źródło: Sportowe Fakty