Wielki pościg Borussii Dortmund! Od 0:2 do 3:2! [WIDEO]

ph.FAB / Shutterstock.com
Szalony mecz w Bundelidze. Eintracht Frankfurt prowadził u siebie z Borussią Dortmund już 2:0, ale ostatecznie przegrał z nią 2:3.
Goście mieli szansę na zbliżenie się do Bayernu Monachium, który w piątek przegrał u siebie z Borussią Moenchengladbach 1:2. Po pierwszej połowie wydawało się, że ekipa z Dortmundu koncertowo zmarnuje tę okazję.
Bohaterem Eintrachtu był Rafael Borre, który strzelił dwa gole. Pierwszego zdobył w 15. minucie, gdy wykończył centrę z rzutu wolnego. Dziewięć minut później wykorzystał niefortunne zagranie Marco Reusa i płaskim strzałem podwyższył wynik.
Borussia zabrała się do roboty w drugiej połowie. W 71. minucie nadzieję na korzystny wynik dał jej Thorgan Hazard, który po podaniu Erlinga Haalanda wtargnął w pole karne i mimo presji ze strony obrońcy trafił do siatki.
Do wyrównania doprowadził Jude Bellingham. W 87. minucie Anglik strzałem głową wykończył dośrodkowanie Thomasa Meunier.
Dwie minuty później Borussia zadała decydujący cios. Sprzed pola karnego technicznym uderzeniem popisał się Mohamed Dahoud. Kevin Trapp tylko bezradnie patrzył, jak piłka wpada do jego bramki.
Borussia dzięki zwycięstwu zmniejszyła dystans do Bayernu do sześciu punktów. Eintracht jest siódmy.
Marcin Karbowski08 Jan 2022 · 20:37