Wielki sukces polskich piłkarek. Zdobyły medal mistrzostw świata

Facebook
Reprezentacja Polski kobiet niesłyszących odniosła sukces na mistrzostwach świata. Biało-czerwone wróciły do kraju z medalami.
Mistrzostwa świata odbywały się w malezyjskim Kuala Lumpur. Polki ze znakomitej strony zaprezentowały się w pierwszej fazie turnieju. Strzeliły w niej aż szesnaście goli i wygrały trzy z czterech meczów. Najbardziej okazałe było ich zwycięstwo z Japonią, którą rozbiły 8:1.
Półfinał nie poszedł po biało-czerwonych, które do gry z Turcją przystąpiły bez kontuzjowanej Marty Kaczmarek i chorej Kingi Urbaniec. W dodatku już po pierwszej połowie boisko musiały opuścić Joanna Kaczmarczyk i Agata Murawska.
Mecz rozstrzygnął się po przerwie. Turczynki w końcówce meczu zdały dwa ciosy. Choć Wiktoria Aumiller szybko strzeliła kontaktowego gola, to Polki nie zdołały odrobić strat i przegrały 1:2.
Mecz o brązowy medal okazał się już popisem naszej reprezentacji. Biało-czerwone wygrały z Anglią 7:0 i po raz pierwszy w historii wywalczyły medal mundialu.
Doskonały w wykonaniu Polek był początek gry - w dziewięć minut zaaplikowały rywalkom aż trzy gole! Hat-tricki przeciwko Angielkom ustrzeliły Agata Murawska i Wiktoria Aumiller, a jedną bramkę dołożyła Karolina Kuba.
Mistrzostwa zakończyły się zwycięstwem reprezentacji Stanów Zjednoczonych. Amerykanki w finale wygrały z Turcją 3:1.

Skład reprezentacji Polski

Wiktoria Aumiller, Agnieszka Boćkowska, Ewa Chipala, Oliwia Gała, Joanna Kaczmarczyk (bramkarka), Marta Kaczmarczyk, Karolina Kuba, Izabela Kuźniak, Lidia Maziarz (bramkarka), Agata Murawska, Paulina Prusinowska, Justyna Siwek, Paulina Suchorowska, Aleksandra Szot, Clarissa Toma, Kinga Urbaniec.

Sztab szkoleniowy

Piotr Ożóg (trener), Andrzej Kopiński (trener bramkarzy), Miłosz Karski (trener asystent), Katarzyna Lasota (fizjoterapeutka)
Marcin Karbowski10 Oct 2023 · 15:25