Wielki triumf Rakowa Częstochowa. Górnik Zabrze poległ w starciu z drużyną Papszuna

Dziurek / shutterstock.com
Raków Częstochowa pokonał na wyjeździe Górnik Zabrze i umocnił się na pozycji lidera Ekstraklasy. Dla gospodarzy to trzeci mecz bez zwycięstwa z rzędu.
To spotkanie o wiele lepiej rozpoczął się dla Górnika Zabrze. Gospodarze strzelili gola już w 4. minucie. Doskonałe dośrodkowanie z prawej strony wykorzystał Bartosz Nowak i świetnym strzałem głową wbił piłkę do siatki. Wtedy wydawało się, że Górnik będzie w tym spotkaniu stroną dominującą.
Później dla Górnika było już tylko gorzej. Najpierw w 20. minucie gola strzelił Ivi Lopez, a w 31. minucie Raków wyszedł na prowadzenie dzięki bramce Davida Tijanicia. Przed przerwą gospodarze strzelili jeszcze bramkę, ale po interwencji VAR-u nie została ona uznana.
W 52. minucie błąd Gryszkiewicza wykorzystał Ivi Lopez. Hiszpan strzelił swoją drugą w meczu bramkę i przypieczętował zwycięstwo gości w tym spotkaniu. Mecz zakończył się zwycięstwem Rakowa 3:1.
W następnej kolejce Raków podejmie Stal Mielec. Górnik Zabrze zmierzy się natomiast na wyjeździe z Wartą Poznań.
Łukasz Karyniewski17 Oct 2020 · 19:24