Wielkie męczarnie, olbrzymie nerwy. Polscy piłkarze ręczni wygrali z Izraelem i jadą na mistrzostwa Europy

MediaPictures.pl/Shutterstock
Reprezentacja Polski piłkarzy ręcznych wygrała po wielkich męczarniach z Izraelem 26:23 i tym samym zapewniła sobie udział na mistrzostwach Europy.
Przed ostatnią kolejką eliminacji Polacy tracili punkt do zajmującego drugie miejsce w grupie Izraela. Aby zagrać na mistrzostwach Europy, nasi szczypiorniści musieli pokonać rywali w bezpośrednim starciu.
Gra przez długi czas nie układała się po myśli Polaków. W pierwszej połowie nasi przeciwnicy mieli nawet trzy bramki przewagi (6:9). Na przerwę zawodnicy zeszli przy wyniku 10:11 dla przyjezdnych.
Do 40. minuty to reprezentacja Izraela lepiej sobie radziła na boisku w Płocku. Wówczas ciężar gry wziął na siebie Moryto i wyszliśmy na prowadzenie 17:15. Polacy nie zdołali jednak odskoczyć i końcowe minuty rywalizacji były pełne emocji. "Biało-czerwoni" na pięć minut przed końcem mieli tylko bramkę przewagi, ale kluczowe interwencje bramkarza Mateusza Korneckiego dały nam wygraną na wagę awansu.
Polska - Izrael 26:23 (10:11)
Daniel Makarewicz16 Jun 2019 · 19:35