Willem II wygrało trzeci mecz z rzędu. Tym razem pokonało SC Heerenveen

TilboMRTN, wikipedia
SC Heerenveen przegrało u siebie z Willem II Tillburg 1:2 (1:2) w meczu 17. kolejki Eredivisie. Dla gości to trzecie zwycięstwo z rzędu i dziesiąte w sezonie.
Willem II objęło prowadzenie w 9. minucie. Vangelis Pavlidis skorzystał z błędu rywali w obronie, wbiegł w pole karne i trafił w sytuacji sam na sam.
Gospodarze wyrównali trzynaście minut później, kiedy Rodney Kongolo strzelił gola głową z kilku metrów.
Goście wygraną zapewnili sobie tuż przed przerwą. Mike Tresor Ndayishimiye podobnie jak Pavlidis przejął piłkę po pomyłce graczy SC Heerenveen i pokonał Warnera Hahna.
Zmiennikiem 27-letniego bramkarza był Filip Bednarek. Polak nie zagrał jeszcze w tym sezonie.
W tabeli Eredivisie Willem II Tillburg zajmuje trzecie miejsce z dorobkiem 32 punktów. Natomiast SC Heerenveen jest na piątej pozycji, mając na koncie 27 punktów.
Łukasz Karyniewski13 Dec 2019 · 22:27