OD 10:00
Obejrzyj w
Sportowy Poranek
Subskrybuj
  • Czas na mecze polskich drużyn w el. Ligi Konferencji!
  • Zapowiadamy spotkania Pogoni i Lechii w Europie

Wisła Kraków będzie miała problem z szybkim awansem? Jerzy Brzęczek szczerze o sytuacji klubu

Wisła Kraków będzie miała problem z szybkim awansem? Jerzy Brzęczek szczerze o sytuacji klubu
Krzysztof Porębski/Pressfocus
Autor: Marcin Karbowski 18 cze 2022 | 08:14
Jerzy Brzęczek z pokorą podchodzi do rywalizacji Wisły Kraków w Fortuna 1 Lidze. Były selekcjoner uważa, że szybki awans będzie dla jego drużyny wielkim wyzwaniem.
Spadek "Białej Gwiazdy" był jedną z największych sensacji w Ekstraklasie w XXI wieku. Poprzednio Wisły brakowało w najwyższej klasie rozgrywkowej w sezonie 1995/96.
Dalsza część tekstu pod wideo
Choć Brzęczek nie zdołał uratować drużyny przed degradacją, to pozostał na stanowisku. Cel, który się przed nim stawia, jest oczywisty. Szybki powrót do krajowej elity.
- Jak dla wszystkich ludzi związanych z Wisłą, nie jest to przyjemny moment. Chcemy zrobić wszystko, żeby ten pobyt w pierwszej lidze był jak najkrótszy, ale zdajemy sobie sprawę, że jest to wielkie wyzwanie. Są to inne realia, jesteśmy w fazie przebudowy, a czasu nie mamy zbyt dużo - przyznał Brzęczek w rozmowie z "TVP Sport".
Po spadku z Wisły odeszło wielu zawodników. Klub zdołał już pozyskać kilku nowych graczy. Do zespołu dołączyli m.in. Igor Łasicki, Bartosz Jaroch czy Michał Żyro. Były selekcjoner przyznaje, że przy Reymonta czuć presję.
- Jasne jest, że w każdym klubie najważniejszy jest wynik. To ma wpływ na opinię, atmosferę. Wszyscy w sztabie mamy tą świadomość, piłkarze też. Wiemy, że kibice stawiają przed nami oczekiwania. Musimy podchodzić do tego z pokorą i mieć cierpliwość - podkreśla Brzęczek.
Rozgrywki Fortuna 1 Ligi rozpoczną się 16 lipca. Wisła w pierwszej kolejce podejmie Sandecję Nowy Sącz.
Źródło: tvpsport.pl

Dyskusja 6