Wisła Kraków przegrała z Napoli! Fatalny błąd obrony, niewykorzystany karny i trzy gole [WIDEO]

Wisła Kraków przegrała z SSC Napoli w towarzyskim meczu rozegranym z okazji 115-lecia "Białej Gwiazdy". Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:2 (1:0).
Wisła Kraków obchodzi 115-lecie swojego istnienia. Z tego powodu włodarze "Białej Gwiazdy" zorganizowali towarzyski mecz z czołową drużyną Serie A. Dziś na stadion przy Reymonta zawitali piłkarze Napoli.
Trener Luciano Spalletti posłał do boju takich zawodników jak Ospina, Koulibaly, Elmas, Politano oraz Zieliński. Na boisku pojawili się też mniej znani gracze - Zedadka i Machach.
"Biała Gwiazda" z przytupem rozpoczęła pojedynek. Już w 6. minucie objęła prowadzenie. Forbes wykorzystał błąd defensywy Napoli i pewnym uderzeniem skierował piłkę do bramki opuszczonej przez Ospinę.
Drużyna z Neapolu z przeważała, ale nie była w stanie tego udokumentować w postaci gola. W 29. minucie Frydrych sfaulował Elmasa w polu karnym, a sędzia wskazał na wapno. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Politano. Biegański wyczuł jednak intencje strzelca i odbił futbolówkę do boku.
Do przerwy było 1:0. W drugiej połowie Napoli szukało bramki wyrównującej. Do siatki trafiła jednak "Biała Gwiazda". Radość Frydrycha nie trwała jednak długo. Sędziowie w tej sytuacji dopatrzyli się pozycji spalonej.
Przyjezdni w końcu dopięli swego. Politano płaskim uderzeniem z 16. metra pokonał golkipera Wisły. Była to 67. minuta gry.
W kolejnych fragmentach pojedynku mecz się wyrównał. Ostatecznie decydujący cios wyprowadzili "Azzurri". Machach przeprowadził indywidualną akcję, wpadł w pole karne i strzałem po poprzeczkę pokonał Biegańskiego.
Daniel Makarewicz04 Aug 2021 · 19:52