Wisła Płock z hukiem spadła z Ekstraklasy! Śląsk utrzymany mimo porażki z Legią Warszawa [WIDEO]

Wisła Płock z hukiem spadła z Ekstraklasy! Śląsk utrzymany mimo porażki z Legią [WIDEO]
Krzysztof Porebski/Pressfocus
Wisła Płock dołączyła do Miedzi Legnica i Lechii Gdańsk. "Nafciarze" spadli z ligi po porażce 0:3 z Cracovią. W Ekstraklasie pozostaną za to Śląsk Wrocław, Stal Mielec i Korona Kielce.
Cracovia - Wisła Płock
"Nafciarze" musieli dziś zapunktować, aby marzyć o utrzymaniu. Zespół Marka Saganowskiego od pierwszego gwizdka miał jednak problem z tworzeniem sobie groźnych sytuacji.
W ofensywie aktywniejsi byli gospodarze z Krakowa. W 21. minucie Virgil Ghita odnalazł się w polu karnym, jednak uderzył tylko w poprzeczkę. Wynik spotkania otworzył za to Karol Knap, który trafił do siatki w 37. minucie. Do przerwy Cracovia prowadziła 1:0.
Na początku drugiej połowy Łukasz Sekulski miał okazję na doprowadzenie do remisu. Jeden z zawodników "Pasów" wybił jednak piłkę sprzed linii bramkowej.
W 62. minucie Wisła podwyższyła prowadzenie po trafieniu Ghity. Chwilę później Patryk Makuch odnalazł się w polu karnym i strzelił trzeciego gola.
"Nafciarze" byli kompletnie rozbici po bramce Makucha. Ostatecznie nie zdołali już pożegnać się z Ekstraklasą choćby honorowym golem. Zwycięstwo pozwoliło Cracovii zakończyć sezon na siódmym miejscu w tabeli. Wisła spadła zaś na drugi poziom rozgrywkowy.
Legia Warszawa - Śląsk Wrocław
Śląsk od początku meczu z Legią pokazał, że chce wywalczyć sobie utrzymanie. Już w 1. minucie Kacper Tobiasz musiał obronić groźny strzał Nahuela Leivy.
Golkiper Legii nie zdołał za to zatrzymać Erika Exposito. W 6. minucie hiszpański snajper otworzył wynik po asyście Johna Yeboaha.
Chwilę później Śląsk przeprowadził kolejną ciekawą akcję. Tym razem Yeboah zdecydował się na strzał, po którym skutecznie interweniował Tobiasz.
W 38. minucie Legia doprowadziła do remisu. Rafał Augustyniak oddał uderzenie, piłka odbiła się jeszcze od Diogo Verdaski i wpadła do siatki. Podopieczni Kosty Runjaicia poszli za ciosem i jeszcze przed przerwą Maciej Rosołek strzelił gola.
Legia dobrze rozpoczęła drugą połowę. W 49. minucie Josue zagrał do Rafała Augustyniaka, który skompletował dublet.
W drugiej połowie mecz był kilkukrotnie przerywany z powodu rac dymnych, które utrudniały widoczność na murawie. Ostatecznie zawodnicy zdołali dokończyć spotkanie, które zakończyło się zwycięstwem Legii 3:1. Śląsk zajął ostatnie bezpieczne miejsce gwarantujące utrzymanie.
Stal Mielec - Warta Poznań
Przed ostatnią kolejką pewni utrzymania wciąż nie byli zawodnicy Stali, którzy w ostatnich tygodniach mieli problem z regularnym punktowaniem. Dziś zespół z Mielca szybko objął jednak prowadzenie w starciu z Wartą Poznań. W 24. minucie Robert Ivanov popełnił błąd, który bezlitośnie wykorzystał Fryderyk Gerbowski.
Dalsza część meczu upłynęła w spokojnym tempie. Poza golem Stal nie oddał ani jednego celnego strzału. Również zawodnicy Warty tylko raz sprawdzili czujność Bartosza Mrozka. Stal ostatecznie wygrała 1:0, dzięki czemu zakończyła sezon na 11. miejscu w tabeli. Warta spadła na ósmą lokatę.
Widzew Łódź - Korona Kielce
Utrzymanie w pewnym stylu zapewniła sobie też Korona Kielce, która pokonała Widzew Łódź 3:0. Wynik meczu w 5. minucie otworzył Dawid Blanik, a drugą bramkę zdobył Piotr Malarczyk. Po godzinie gry trzeci cios zadał jeszcze Jakub Łukowski. Korona zakończyła sezon na 13. miejscu, a Widzew na 12.