Wisła Płock znów liderem. Zwycięstwo rzutem na taśmę [WIDEO]

Adam Starszyński / press focus
Wisła Płock wygrała szósty mecz w tym sezonie Ekstraklasy. Piłkarze Pavola Stano pokonali Piasta Gliwice 1:0.
W pierwszej połowie oba zespoły potrafiły wypracować sobie sytuacje strzeleckie. Już na początku meczu Kamiński musiał bronić strzał Torila. Po kwadransie próbował Sekulski, ale piłkę zdołał odbić Plach.
Działo się też w końcówce pierwszej połowy. Najpierw Felix zmusił do dużego wysiłku Kamińskiego. Później okazję miał Szwoch, ale jego strzał został zablokowany przez obrońców.
Wisła powinna objąć prowadzenie po godzinie. Świetną okazję zmarnował wówczas Davo, który przegrał pojedynek z Plachem.
Mecz rozstrzygnął się w samej końcówce. W 88. minucie Kvocera przegrał pojedynek z Plachem, ale ze skuteczną dobitką pospieszył Kolar. Goście nie byli już w stanie odpowiedzieć na ten cios.
Wisła przynajmniej na moment wróciła na pierwsze miejsce w tabeli. W dotychczasowych meczach zdobyła 20 punktów. Piast ma w dorobku tylko jedenaście oczek. Jest tuż nad strefą spadkową.
Marcin Karbowski30 Sep 2022 · 22:35