Włosi gromią, Holandia przegrywa, piękne gole w meczu Niemiec z Turcją [WIDEO]

Reprezentacja Włoch rozgromiła aż 6:0 Mołdawię w towarzyskim spotkaniu przed niedzielnym meczem Ligi Narodów przeciwko Polsce. Sporo bramek oglądano też w innych dzisiejszych sparingach.
Na Stadio Artemio Franchi we Florencji grający w rezerwowym składzie gospodarze zdobyli pięć z sześciu goli już w pierwszej połowie. Na listę strzelców dla Italii wpisali się Bryan Cristante, debiutujący w kadrze Francesco Caputo, Stephan El Shaarawy (dwukrotnie) oraz Domenico Berardi. Padła też jednak bramka samobójcza.
Tymczasem na Amsterdam Arenie inny grupowy rywal naszej reprezentacji w Lidze Narodów - reprezentacja Holandii uległa 0:1 Meksykowi w debiucie nowego selekcjonera Oranje, Franka de Boera. Jedyną bramkę zawodów strzelił z rzutu karnego napastnik Wolverhampton, Raul Jimenez.
W innym środowym spotkaniu towarzyskim reprezentacja Niemiec zremisowała w Kolonii z Turcją 3:3.
Wynik meczu otworzył tuż przed przerwą Julian Draxler, po podaniu Kaia Havertza. Na początku drugiej połowy wyrównał jednak w spektakularnym stylu środkowy pomocnik Fenerbahce, Ozan Tufan.
Kolejne słowo należało ponownie do naszych zachodnich sąsiadów. Piękną kombinacyjną akcję podopiecznych Joachima Loewa wykończył, po kolejnej asyście Havertza, Florian Neuhaus. Dla środkowego pomocnika Borussii Moenchengladbach było to zarazem trafienie w reprezentacyjnym debiucie.
Błąd tego samego Neuhausa kosztował następnie Niemców utratę prowadzenia. Skorzystał Efecan Karaca, który odebrał piłkę rywalowi blisko jego pola karnego i z zimną krwią pokonał Bernda Leno.
Na osiem minut przed końcem wygraną mógł zapewnić gospodarzom Luca Waldschmidt. Napastnik Benfiki zdobył swojego pierwszego gola w seniorskim zespole narodowym.
W czwartej minucie doliczonego czasu gry jeszcze raz wyrównał jednak napastnik Fortuny Dusseldorf - Kenan Karaman. Ta bramka tym razem dała Turcji remis.
Rezultatem 1:2 zakończyła się z kolei konfrontacja Szwajcarii z Chorwacją. W Sankt Gallen bramki strzelili napastnik chorwackiego pochodzenia gospodarzy - Mario Gavranović, a także skrzydłowy Wolfsburga - Josip Brekalo i środkowy pomocnik Atalanty - Mario Pasalić.